Išskirtinis „Mis“ konkursas – Ramygaloje išrinkta gražiausia šalies ožka

Neeilinis grožio konkursas – Ramygaloje išrinkta gražiausia šalies ožka. Nugalėtojos karūna pasipuošė Bistrampolio dvaro ūkio gražuolė.

Komisija išrinko ir stilingiausią, linksmiausią, draugiškiausią, pieningiausią ir kantriausią ožką. Beje, kaip ir dera, į grožio konkursą dalyvės atvyko pasipuošusios – skrybėlaitėmis, auskarais ar nulakuotais nagais.

Daugiau apie tai – TV3 žinių siužete.

Šeštadienį link scenos grakščiai žingsniavo šeimininkų lydimos ožkų konkurso dalyvės. Netrukus jos žengė į sceną po vieną parodyti kaip išsipuošė ir pasiruošė grožio konkursui. Praėjusių metų grožio karalienė – ketverių Kola iš Panevėžio rajono.

„Žiūriu aš į pernai metų karalienę ir galvoju, ar čia stovi princesė su karaliene, ar karalienė su princese… Negaliu apsispręsti. <...> Aišku į šeimininkę žiūrim, bet renkam ožkų karalienę, tai nominuočiau pernai metų ožkytę. Labai graži“, – komplimentų tiek praėjusių metų nugalėtojai, tiek jos šeimininkei negailėjo šventės dalyvis.

Savo privalumus demonstravo ir išpuošta Bistrampolio dvaro ūkio ožka. Iš dvidešimties ūkio gyventojų šiemet į konkursą šeimininkai išrinko būtent šią.

„Išsiskirianti veislė, grakščios kojos, ilgos ausys, romėniškas profilis“, – ožkos privalumus vardino dvaro darbuotoja Kristina.

„Man gražiausia, aišku, mano – Bistrampolio. Bet aš dar balsuočiau ir už tą lietuvišką“, – sakė Bistrampolio dvaro savininkas Rimantas.

Vienintelė lietuviškos veislė atstovė šių metų konkurse – Nastia. Iš viso konkurse dalyvavo 6 ožkos. Pati jauniausia – 3 mėnesių ožkelė.

Ramygaloje gražiausią šalies ožką renka jau keturioliktąjį kartą. Ir kaip džiaugiasi šventės organizatorė, ožkų laikytojų šalyje daugėja.

„Ožka yra nepaprastai mielas ir geras gyvūnas, jį galima dresuoti neblogiau už šunį, turbūt net ir geriau. Jis prisiriša prie vieno šeimininko, eis tik su juo, gali triukus daryti“, – šventės organizatorė Loreta Kubiliūnienė.

Kaip ir dera ožkai, ji ir savo charakterį moka pademonstruoti. Tai patvirtina jauniausios ožkos šeimininkė Liucija.

„Kartais eina, o kartais labai užsisipiria, priklauso nuo jos charakterio“, – sakė Liucija.

Skrybėlaitėmis papuoštos viešnios iš Kėdainių rajono Pupytė ir Stirna gali pasigirti ne tik grožiu, bet ir kitais privalumais.

„Pienuko kiekiu, nes šitos ožkos dienos rekordas buvo 7 litrai ir 200 gramų. O jos dukrytėa rekordas buvo 3 litrai ir 200 gramų“, – džiaugėsi ožkų šeimininkė Audronė.

Gražiausios ožkos rinkimai į Ramygalą subūrė ne tik ožkų šeimininkus ir mylėtojus, bet ir būrį smalsuolių norinčių pasigrožėti neeilinio konkurso dalyvėmis.

Paėjusių metų karalienė šįkart pelnė stilingiausios titulą. Ožkas vertino komisija, kurioje ir JAV ambasadorius, ir politikai. Komisija išrinko ir linksmiausią, draugiškiausią, pieningiausią ir kantriausią. Konkurso nugalėtojos karūna atiteko Bistrampolio dvaro ūkio gražuolei.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer