Volodymyras Zelenskis reikalauja, kad JAV pripažintų Rusiją teroristine valstybe

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis reikalauja Jungtinių Valstijų teisiškai paskelbti Rusiją teroristine valstybe. Tokį prašymą šalies vadovas išsakė savo naktinėje kalboje, referuodamas į ataką prieš nelaisvėje buvusius Azovo pulko karius Olenivkoje, kurios metu žuvo 50 karių, o 73 buvo sužeisti.

Rusija iškart suskubo dėl atakos apkaltinti Ukrainą, kuri neva apšaudė savo karius iš amerikietiškos „Himars“ raketų paleidimo sistemos, bet Ukraina teigia, jog ataką tyčia įvykdė Rusija, siekdama paprasčiausiai nužudyti Mariupolio gynėjus, kurie anksčiau patys pasidavė į nelaisvę. Tokį vertinimą sustiprina tai, jog per ataką žuvo tik nelaisvėje buvę ukrainiečių kariai, bet apie jokias kitas aukas nepranešta.

Rusijos ambasada Jungtinėje Karalystėje šeštadienį taip pat „sužibėjo“ pareikšdama, kad Azovo pulko kariai nusipelnė mirties, bet kur kas labiau žeminančios, tai yra pakariant.

„Per šią dieną mūsų valstybė gavo daugybę pranešimų iš užsienio valstybių, kurios pasmerkė Rusijos teroristinį aktą Olenivkoje. Pasaulis mato tiesą. Ir aš dėkoju visiems mūsų partneriams, kurie pasiruošę prisijungti prie baisios mūsų kalinių egzekucijos aplinkybių ištyrimo. Visi šio okupantų įvykdyto nusikaltimo įrodymai bus surinkti. Kiekvienas yra kaltas – ir tas, kuris leido, ir tas, kuris organizavo, ir tas, kas susprogdino šiuos žmones, ir tas, kas žinojo. Jie visi bus surasti“, – teigė V. Zelenskis.

„Bet vis tiek to nepakanka. Reikia imtis teisinių pasaulio bendruomenės žingsnių prieš teroristinę valstybę. Visų politinių lygių retorinis pasmerkimas nėra pakankamas darbas dėl šios masinės žmogžudystės. Kokie iš viso gali būti santykiai su teroristine valstybe? Kokį verslą galima vystyti su teroristais? Ukrainos diplomatai ir visi Ukrainos draugai užsienyje bus dar aktyvesni, kad aptiktų ir sunaikintų laisvojo pasaulio ryšius su šia teroristine valstybe, kuriuos Rusija vis dar išnaudoja. Ir formalus teisinis Rusijos pripažinimas esant teroristine valstybe, ypatingai iš JAV Valstybės departamento pusės būtų labai reikalingas ne kaip politinis gestas, bet kaip efektyvus laisvojo pasaulio gynimas. Toks sprendimas automatiškai apsunkintų teroristinės valstybės egzistavimą, automatiškai nutrauktų politinius ir verslo ryšius su Rusija, kuriuos, priešingu atveju, ji išlaikys“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

Pasak V. Zelenskio, tai turi būti padaryta ir kuo greičiau taip nutiks, tuo mažiau blogio Rusija spės pridaryti. Ukrainos vadovas taip pat kalbėjo apie Donbaso regione vis dar esančius žmones, nors čia vyksta intensyviausios kautynės. Pasak jo, regione, šimtai tūkstančių žmonių, bet jie atsisako išvykti. Ukrainos viceministrė Irina Vereščiuk kiek anksčiau pranešė, jog vyriausybė planuoja evakuoti gyventojus iš Donbaso regiono privalomai.

V. Zelenskis sako, kad tai privalės būti padaryta: „Kuo greičiau tai padarysime, kuo daugiau žmonių paliks Donecko regioną, tuo mažiau Rusijos armija turės laiko žudyti. Todėl, jeigu turite galimybę, pakalbėkite su tais, kurie vis dar yra likę kovinėse zonose Donbaso regione. Prašau, įtikinkite juos, kad reikia išvykti, ypatingai jei tai šeimos su vaikais“, – prašė prezidentas.

„Mes ne Rusija, todėl mums svarbi kiekviena gyvybė“, – gyventojų išvykti tiesiog maldaute maldavo V. Zelenskis.

Pasak Ukrainos prezidento, šiame karo etape gyventojų terorizavimas yra pagrindinis Rusijos ginklas, tad kiekvieno ukrainiečio ir kiekvieno laisvės gynėjo užduotis yra padaryti viską, kad teroristinė valstybė būtų izoliuota ir kad būtų išgelbėta kuo daugiau žmonių nuo Rusijos atakų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer