Zelenskio žmonos interviu nutraukė sirenos: jos reakcija nepaliko abejingų

Pirmoji Ukrainos ponia kreipėsi į Ameriką ir visą pasaulį, prašydama, kad karas netaptų įprasta kasdienybės dalimi, kol galiausiai jos pirmąjį asmeninį interviu nuo karo pradžios nutraukė kaukiančios oro antskrydžio sirenos.

„Nepripraskite prie šio karo. Karas gali vykti toli, toli, tačiau nepripraskite prie to. Kitu atveju, gresia niekada nesibaigiantis karas“, – emocionaliai kalbėjo Olena Zelenska, duodama interviu „Good Morning America“.

Interviu nutraukė sirenos, tačiau Zelenska išliko solidžiai rami

Kalbėdama su vertėjo pagalba, O. Zelenska siuntė žinią Vakarams, karui tęsiantis jau  ketvirtąjį mėnesį. Tačiau pokalbis staiga nutrūko, kai ėmė kaukti sirenos, privertusios laidos vedėją ir O. Zelenską nutilti.

„Tikėkimės, kad tai klaidingas pavojaus signalas“, – tyliai ištarė O. Zelenska, tačiau išliko rami – regis, per tiek laiko girdėti sirenas tapo įprasta, rašo dailymail.co.uk.

Interviu pavyko tęsti tik prabėgus 30 minučių, po kurių pirmoji Ukrainos ponia buvo pasiruošusi papasakoti apie karo realybę.

O. Zelenska, beveik du dešimtmečius ištekėjusi už Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio ir su juo auginanti du vaikus, sakė puikiai prisimenanti pirmąsias karo pradžios akimirkas – ji sakė, kad vasario 24-ąją visą šeimą pažadino Kyjivo priemiesčiuose krentančių bombų garsai.

Bėgant dienoms ir savaitėms, šios prisipildė nežinomybės ir baimės dėl kiekvieno ukrainiečio, tame tarpe ir pirmosios Ukrainos šeimos, kuriai dėl karo teko išsiskirti. Įsipareigojęs tarnauti savo šaliai, prezidentas V. Zelenskis atsiskyrė nuo savo vaikų ir žmonos.

„Atsisveikinome jau pirmą dieną. Du mėnesius galėjome kalbėtis tik telefonu. Aš tikrai didžiuojuosi tuo, kad pasaulis pamatė tikrąją mano vyro tapatybę“, – sakė O. Zelenska.

Ukraina pasiduoti nežada

O. Zelenska pridūrė, kad nors 17-metei dukrai buvo lengviau paaiškinti, kas vyksta, devynerių sūnui kildavo klausimų, kur jo tėtis.

„Mano sūnus stengėsi išlikti pakankamai drąsus ir narsus. Jis nuolat klausinėjo apie tėti, apie tai, ką jis daro, kad apsaugotų šalį“, – pasakojo O. Zelenska.

Pirmoji ponia tai pat kalbėjo apie klaidingą saugumą jausmą kai kuriose šalies dalyse ir nuolatines grėsmes kitose.

„Apima keistas jausmas, nes matai, kaip žmonės vaikšto gatvėmis, tarsi karo nebūtų. Pasigirsta įspėjimai apie oro antskrydį, tačiau kai kurie žmonės į tai nekreipia dėmesio“, – sakė ji.

Nors karo pabaigos dar nematyti ir neaišku, kada to sulauksime, O. Zelenska tvirtai sako, kad Ukraina nepasiduos:

„Negalime tiesiog atiduoti savo teritorijos dalių, tai būtų laisvės atidavimas. Ir be to, norėčiau pasakyti, kad… net jei mes ir atiduotume savo teritorijas, agresorius nesustotų. Jis toliau mus spaustų. Jis ir toliau žengtų vis didesniu žingsniu į priekį ir dar labiau niokotų mūsų šalį.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer