Okupuotame Mariupolyje žmonės nesulaukia pagalbos, alpsta tiesiog gatvėse

Rusijos okupuotame Mariupolyje pasireiškė milžiniškas maisto produktų ir vandens deficitas. Žmonės į ligonines patenka tiesiai iš gatvės, kur valandų valandomis laukia eilėse prie humanitarinės pagalbos.

Humanitarinė okupacinės Rusijos valdžios pagalba – vienintelis būdas gauti maisto užgrobtame mieste, aiškino situacija miesto mero patarėjas Piotras Andriuščenka.

Eilėse prie rinkinių, kuriuos sudaro keli pakeliai greitai paruošiamų makaronų, sultys, konservai ir kruopos, Mariupolio gyventojai praleidžia daugelį valandų.

„Kasdienėse eilėse prie humanitarinės pagalbos (iš esmės tai maisto produktų) prie buvusio prekybos centro „Metro“ stovi 1,5 – 2 tūkst. žmonių. Per dieną išdalijama iki 400 rinkinių. Karštyje ant saulės žmonės eilėse stovi po 6 valandas ir nieko negauna. Geriamo vandens nėra, „humanitarinio štabo“ teritorijoje jo nėra. Pasislėpti nuo saulės nėra kur“, – UNIAN cituojamas P. Andriuščenka.

Mero patarėjo teigimu, pastarosiomis dienomis kiekvieną valandą iki 10 nualpusių žmonių yra išvežami į ligoninę dėl išsekimo.

„Rusijos humanitarinė pagalba – pasityčiojimas ir pažeminimas. Kaip ir viskas, ką jie daro mieste“, – pažymėjo jis.

Anksčiau jau buvo skelbiama, kad Mariupolio gatvėse guli kalnai niekieno neprižiūrimų šiukšlių, kurias į mašinas kraunasi ir išveža patys miesto gyventojai. Transporto tam trūksta, todėl jau tris mėnesius šiukšlės gatvėse virsta nuolatinės smarvės ir puvėsių mase.

Okupantai planuoja „jaunai respublikai“ surinkti be savininkų likusius automobilius, o taip pat jėga iškrausto žmones į gatvę teisindamiesi pastatų privalomu griovimu.

Taip pat pranešama, kad okupacinės pajėgos Mariupolyje „sustiprino filtravimo režimą“ – ukrainiečių savanorius pagalbininkus ir valdininkus sodina į kalėjimą, kai kuriuos tiesiog sušaudo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer