Zelenskis: Rusija neturi tokių raketų, kurios gali pataikyti į ukrainiečių norą gyventi

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakariniame pranešime teigia, kad šiuo metu tebevyksta restauravimo darbai srityse, kurios nukentėjo per šiandieninę Rusijos ataką.

„Darome viską, kad atkurtume energijos ir vandens tiekimą.

Mūsų oro pajėgos ir visi, dalyvaujantys saugant dangų, šiandien puikiai veikė. Dauguma objektų, kuriuos teroristai įvardijo kaip taikinius, buvo išgelbėti. Vien šį rytą teroristai masinei atakai panaudojo 55 sparnuotąsias raketas. 45 iš jų buvo numuštos“, – sako V. Zelenskis.

„Rusijos teroristai neturi tokių raketų, kurios galėtų pataikyti į ukrainiečių norą gyventi. Gyvenkite civilizuotai ir rūpinkitės vieni kitais. Rusija nepajėgs užkariauti Ukrainos“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Premjeras: per Rusijos atakas nukentėjo 18 objektų 10 Ukrainos regionų

Per masinį Ukrainos apšaudymą Rusijos pajėgos pirmadienį apgadino 18 objektų 10-yje šalies regionų, dauguma jų – energetikos objektai, pranešė premjeras Denysas Šmyhalis.

„Raketos ir bepiločiai orlaiviai pataikė į 10 regionų, kur buvo apgadinta 18 objektų, dauguma jų susiję su energetika. Septyniuose Ukrainos regionuose be elektros liko šimtai gyvenviečių. Pasekmės galėjo būti daug blogesnės. Tačiau dėl herojiško ir profesionalaus priešlėktuvinės gynybos darbo iš daugiau nei 50 į mūsų teritoriją paleistų raketų 44 raketos buvo numuštos“, – sakė jis platformoje „Telegram“.

„Šiandien, kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, svarbu, kad visi ukrainiečiai sąmoningai vartotų energiją ir mažintų tinklo apkrovą“, – ragino vyriausybės vadovas.

Ukrainos sostinės meras pirmadienį pranešė, kad dėl Rusijos atakų Kyjive be vandens liko 80 proc. vartotojų, o 350 000 namų liko be elektros energijos.

„Šiuo metu dėl netoli Kyjivo esančio energetikos objekto apgadinimo 80 proc. sostinės vartotojų lieka be vandens tiekimo“, – sakė Vitalijus Klyčko.

„Specialistai daro viską, kad vanduo sugrįžtų į Kyjivo gyventojų butus“, – pridūrė jis.

Tuo metu Rusijos kariuomenė sakė, kad smogė Ukrainos kariniams ir energetikos taikiniams.

„Smūgio tikslai buvo pasiekti. Buvo pataikyta į visus paskirtus objektus“, – sakoma pranešime.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer