Zelenskis svarstys peticiją, kuri 50 metų draustų rusams atvykti į Ukrainą

Ukrainos piliečiai, surinkę pakankamai parašų, įpareigojo šalies lyderį Volodymyrą Zelenskį svarstyti ukrainiečių sukurtą peticiją, kuria prašoma ateinančius 50 metų drausti Rusijos piliečiams atvykti į šalį.

Daugiau nei 25 tūkst. parašų surinkusios peticijos autorius siūlo uždrausti visiems rusams lankytis Ukrainos teritorijoje, išskyrus tuos, kurie kovojo ukrainiečių pusėje.

„Deja, per šiuos 8 metus valdžia nesugebėjo apsaugoti Ukrainos nuo diversantų, agentų ir žvalgų, kurie visą tą laiką atvykdavo į Ukrainą dėl bevizio režimo su Rusija. Už tai sumokėjome tūkstančiais gyvybių.

Kiekvieno ukrainiečio saugumui dabar ir ateityje siūlome per ateinančius 50 metų visiškai uždaryti atvykimą į Ukrainą visiems rusams ir neišduoti rusams leidimų gyventi, išskyrus tuos, kurie kovojo Ukrainos pusėje Rusijos invazijos metu“, – peticijos autorių cituoja UNIAN.

Šį kreipimąsi į prezidentą palaikė 25 370 žmonių. Pagal Ukrainos konstituciją, prezidentas privalo svartyti kiekvieną peticiją, kuri surenka daugiau nei 25 tūkst. parašų.

Nuo liepos 1 d. Ukrainoje nustojo veikti bevizis režimas su Rusijos Federacija. Dabar Rusijos piliečiai į Ukrainą gali atvykti tik su kvietimu. Norint įvažiuoti, jiems reikia paso ir priimančiosios šalies paso duomenų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer