Lenkija surinko pinigus, kad nupirktų „Bayraktar“: kovinį droną perduos Ukrainai

Lenkijoje organizuota akcija, siekiant surinkti pinigus bepiločiam orlaiviui „Bayraktar“ ir jį vėliau perduoti Ukrainai, pasiekė finišo tiesiąją.

Kaip rašo UNIAN, Lenkijos piliečiai, aukodami pinigus, surinko 22 mln. zlotų (4,6 mln. eurų) tam, kad būtų nupirktas Turkijoje pagamintas kovinis dronas „Bayraktar TB2“.

Pradėtos kampanijos iniciatorius Slavomiras Serakovskis tikino, kad aukoti pinigus žmonės nesustojo net ir po to, kai bepiločiam orlaiviui jau buvo surinkta reikiama suma, todėl sąskaitą, kur yra renkamos lėšos, vis dar bus aktyvi. Vėliau likę pinigai bus pervesti Ukrainai.

Ukrainos Chersono regionas bus atkovotas iš Rusijos iki rugsėjo

Ukrainos pietinį Chersono regioną, kurį Rusijos pajėgos užėmė invazijos pradžioje, Kyjivo pajėgos atkovos iki rugsėjo, sekmadienį sakė Chersono srities administracijos vadovo padėjėjas.

„Galime sakyti, kad Chersono regionas tikrai bus išvaduotas iki rugsėjo ir kad visi okupantų planai žlugs“, – interviu Ukrainos televizijai sakė Serhijus Chlanas.

Ukrainos armija, kurios pajėgumus pastiprino Vakarų tiekiama ilgo nuotolio artilerija, pastarosiomis savaitėmis pamažu atkovoja teritorijų Chersono srityje.

„Galime sakyti, kad mūšio lauke įvyko persilaužimas. Matome, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos ima viršų per savo naujausias karines operacijas, – sakė S. Chlanas. – Matome, kad mūsų ginkluotosios pajėgos atvirai puola. Galime sakyti, kad pereiname nuo gynybinių prie kontrpuolimo veiksmų.“

Pareigūno teigimu, pasirengimo sausumos puolimui dalis buvo ukrainiečių smūgiai dviem svarbiems regiono tiltams ir atakos prieš rusų ginklų sandėlius bei vadavietes.

„Dabar svarbu tikslesni artilerijos smūgiai fronto linijoje, kad orkai būtų išmušti iš savo dabartinių pozicijų“, – sakė S. Chlanas.

Jis pridūrė, kad rusų pajėgos nesuremontavo apgadinto Antonivkos tilto ir susiduria su sunkumais perkeldami sunkiuosius ginklus Chersono miesto link.

Rusijos pajėgos pagrindinį srities miestą Chersoną užėmė kovo 3 dieną. Tai buvo pirmas didelis rusų užimtas miestas nuo Kremliaus invazijos pradžios vasario 24-ąją.

Ukrainos žemės ūkiui svarbi Chersono sritis yra šalia 2014 metais Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer