Žingsnis link karo pabaigos – Zelenskis ir Erdoganas susitinka aptarti, kaip užbaigti karą

Ketvirtadienį Ukrainoje, Lvive, bandydami aptarti karo Ukrainoje užbaigimą „diplomatinėmis priemonėmis“, susitiks Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir Jungtinių Tautų generalinis sekretorius António Guterresas.

Kaip teigiama Turkijos prezidento tinklalapyje paskelbtame pranešime, R. T. Erdoganas, V. Zelenskio kvietimu, rugpjūčio 18 d. lankysis vienos dienos darbo vizito Lvove.

Pokalbių metu vadovai aptars visus Turkijos ir Ukrainos santykių aspektus, turinčius strateginės partnerystės lygmenį.

„Taip pat vizito metu planuojama surengti trišalį viršūnių susitikimą, kuriame dalyvaus prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Jungtinių Tautų generalinis sekretorius António Guterresas, kurio metu bus svarstomi galimi žingsniai vis labiau paremti Ukrainos grūdų eksportui į pasaulines rinkas sukurto mechanizmo veikimą ir diplomatinėmis priemonėmis užbaigti karą tarp Ukrainos ir Rusijos“, – rašoma pareiškime.

Rugpjūčio 5 dieną Turkijos ir Rusijos prezidentai susitiko Sočyje. Kitą dieną R. T. Erdoganas paskelbė, kad Turkija už rusiškas dujas iš dalies mokės rubliais.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer