Žvalgyba: Rusai slapstosi nuo HIMARS – perdažo mašinas, keliauja naktį, mėto pėdas

Žvalgyba sužinojo, kaip okupantai užmaskuoja šovinius, skirtus pristatyti į Chersono sritį. Nauji amunicijos sandėliai įrengiami civiliniuose pastatuose – kultūros ir švietimo įstaigose, pažymėjo Ukrainos gynybos ministerija, skelbia UNIAN.ua.

Rusai, prisidengdami humanitarine pagalba, pradėjo importuoti amuniciją į Chersono sritį. Apie tai pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Pagrindinis žvalgybos direktoratas.

Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos pažymi karinius krovinius kaip humanitarinę pagalbą. Taip daroma po keleto smūgių priešo amunicijos sandėliams, esantiems laikinai okupuotose Chersono srities teritorijose.

„Konkrečiai, į Chersono sritį atvyko daugiau nei 20 civilių sunkvežimių „KamAZ”. Visi jie nudažyti baltai su Rusijos Federacijos vėliavomis ir politinės partijos „Vieningoji Rusija” simbolika ant kabinos durų. Tikras pristatytas krovinys yra vamzdinė artilerijos amunicija ir MLRS.Civiliniuose pastatuose – kultūros ir švietimo įstaigose įrengiami nauji šaudmenų sandėliai“, – informuoja žvalgyba.

Tuo pat metu okupantai įveda papildomus apribojimus Chersone dislokuotiems daliniams. Iš Odesos valstybinio vidaus reikalų universiteto Chersono fakulteto (policijos mokyklos) poligono buvo išvežti automobiliai ir sunkvežimiai, kurie ten stovėjo keletą mėnesių. Personalas yra 1 aukšte ir rūsyje. Per teritoriją juda vakarais ir naktimis.

Kadangi tikimasi ginkluotųjų pajėgų apšaudymo, perimetras yra stipriai saugomas, įrengtos snaiperių pozicijos.Chersono gyventojai persekiojami, vykdomi tardymai ar jie nedirba Ukrainos spec. tarnyboms, tam tikrose miesto dalyse žmonėms draudžiama žiūrėti pro langus, vaikščioti tam tikromis gatvemis.

Rusijos ginkluotųjų pajėgų 1-ojo ir 2-ojo armijos korpuso kariams draudžiama perkelti karinę techniką dienos šviesoje gabenant personalą ir karinius krovinius. Šiuo atžvilgiu vykdomi esamų transporto priemonių pritaikymo važiuoti tamsiuoju paros metu darbai, taip pat transporto priemonių maskavimo darbai. Žvalgyba pridūrė, kad panašių priemonių turėtų imtis ir kiti Rusijos okupacinių pajėgų padaliniai.

Priminsime, amerikietiškų raketų paleidimo sistemų HIMARS dėka Ukrainoje per kelias savaites buvo sunaikinta daugiau nei 30 Rusijos kariuomenės logistikos objektų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer