2 kambarių bute Kaune – narkotikų laboratorija: gamybai naudojo kanalizacijos skiediklį ir acetoną

Pareigūnai sučiupo tris kauniečius, kurie mieste, dviejų kambarių bute, buvo įsirengę amfetamino laboratoriją. Šie kauniečiai kvaišalus gamino didžiuliais kiekiais, o tam naudojo ir kanalizacijos skiediklį, ir acetoną. Amfetaminu aprūpindavo visą šalį, bet daugiausia Marijampolės apskritį.

Pareigūnai fiksuoja įkalčius Kaune. Pasak Marijampolės apskrities Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininko, po ilgo sekimo Kaune, daugiabutyje, dviejų kambarių bute jie aptiko įrengtą amfetamino gamybos laboratoriją.

„Amfetaminas buvo gaminamas skystą amfetamino masę maišant su civilinėje apyvartoje draudžiamais objektais, tokiais kaip rūgštis, kanalizacijos skiediklis, acetonas bei ją apdorojant“, – komentuoja skyriaus viršininkas Edgaras Charisovas.

„Atliekamas tyrimas yra pirmas ir vienintelis per paskutinius 5–6 metus Kauno apygardos veiklos teritorijoje dėl amfetamino gamybos laboratorijos“, – sako Kauno apygardos prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Bute gyveno vienas iš įtariamųjų. Iš viso sulaikyti trys kauniečiai – vienas pričiuptas pernai lapkritį su 4 kilogramais amfetamino, kiti du su pora kilogramų kvaišalų sulaikyti šį sausį.

„Iš tyrimui išimtų 6 kilogramų amfetamino būtų galima pagaminti daugiau negu 10 tūkstančių dozių. Išimto amfetamino vertė juodojoje rinkoje – apie 100 tūkstančių eurų“, – tvirtina E. Charisovas.

Psichotropines medžiagas sulaikytieji ne mažiau kaip metus gamino dideliais kiekiais ir platino po visą šalį.

„Gavus duomenų, kad į Marijampolės bei kitas Lietuvos apskritis kilogramais tiekiama psichotropinė medžiaga – amfetaminas, nustatyta, kad jis tiekiamas ir į įkalinimo įstaigas“, – sako E. Charisovas.

Sulaikytiesiems kvaišalų gamintojams ir platintojams nuo 41-erių iki 59-erių metų, jie savo kaltės nepripažįsta.

„Teisėsaugos institucijoms žinomi, praeityje teisti, teistumo spektras įvairus, dominuoja turtiniai nusikaltimai – vagystės, turto prievartavimas arba pasikėsinimas sukčiauti stambiu mastu“, – sako N. Urbonavičienė.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu psichotropinių medžiagų kiekiu su tikslu jas platinti. Už tai gresia kalėjimas iki 15 metų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer