Šiugždinienė smerkia mokytojos Astros įdarbinimą, laukia mokyklos patikrinimo: „Tiesiog neturiu žodžių“

Skandalais pagarsėjusi Astra Genovaitė Astrauskaitė grįžta dirbti mokytoja. Anot švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės, tai nepateisinama, o mokyklos, priėmusios A. G. Astrauskaitę dirbti laukia tarnybinis patikrinimas.

Nuomone apie A. G. Astrauskaitės įdarbinimą J. Šiugždinienė pasidalijo savo „Facebook“ paskyroje.

„Nesuprantu, kaip gali atsitikti, kad skandalingai pagarsėjusi Astra Astrauskaitė vėl priimta dirbti į mokyklą mokytoja“, – rašo ministrė.

A. G. Astrauskaitė dirbs „Juventos“ gimnazijoje.

„Tiesiog neturiu žodžių. Ji buvo kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu. Atsisakė skiepytis, nesutiko reguliariai testuotis nuo koronaviruso. Kažkada dažais apipylė Lukiškių aikštėje tuo metu buvusios „Laisvės kalvos“ memorialo maketą. Turėjo ir daugiau reikalų su policija. Ir dabar ji vėl priimta mokyti vaikus“, – pastebi J. Šiugždinienė.

Ministrė sako nesuprantanti gimnazijos direktorės sprendimo priimti A. G. Astrauskaitę dirbti. Pirmadienį tv3.lt gimnazijos direktorė Irina Ignatavičienė teigė, kad neturėjo kitos išeities, kaip tik priimti mokytoją dirbti.

„Nesuprantu ir pasiaiškinimo, kad nerado kito mokytojo. Įdomu, kaip mokytojo buvo ieškoma. Ministerija turi duomenų bazę, kurioje visos mokyklos yra kviečiamos skelbti apie laisvas vietas, esančias mokyklose. Ši mokykla apie laisvą darbo vietą šioje duomenų bazėje neskelbė. Kiek mes žinome, apie laisvą darbo vietą nebuvo paskelbta ir Užimtumo tarnyboje. Vilniaus miesto savivaldybė informavo, kad jų svetainėje taip pat nebuvo skelbimo apie darbo vietą.

Todėl direktorės teiginiai, kad niekas daugiau nenorėjo dirbti mokytoja, todėl priėmė vienintelę kandidatę, manęs neįtikina.

Vilniaus miesto savivaldybės vadovai patikino, kad šioje mokykloje bus atliktas tarnybinis patikrinimas. Lauksiu jo rezultatų“, – teigia ministrė.

Primename, kad pirmadienį paskelbta, jog skandalais pagarsėjusi A. G. Astrauskaitė vėl grįžta dirbti mokytoja. Iš minėtos gimnazijos ji buvo išėjusi dėl to, nes priešinosi pandemijos valdymo priemonėms.

Dirbti A. G. Astrauskaitė turėtų pradėti antradienį.

A. G. Astrauskaitė yra aktyvi įvairių mitingų ir protestų dalyvė. Į visuomenės dėmesį mokytoja pateko prieš keletą metų, kai aktyviai pasisakė už Vyčio skulptūrą Lukiškių aikštėje, 2019 m. rugsėjį A. G. Astrauskaitė dažais apipylė Lukiškių aikštėje stovėjusį „Laisvės kalvos“ paminklo maketą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer