6 metai po šalį sukrėtusios Matuko mirties: tragedija, dėl kurios verkė visa Lietuva

  Sausio 27-ąją Lietuva prisimins dar ilgai. Kaip tik tada nuo motinos ir patėvio rankos mirė vos ketverių berniukas, vardu Matas.

  Skaudi tragedija tapo atspirties tašku keisti nusistovėjusią tvarką. Matuko reforma praminti pokyčiai pakeitė smurto atvejų kryptį žemyn. Jei 2017-siais smurto atvejų skaičius buvo net 5625, tai 2020-siais – 2877.

  Kėdainiuose, viename bute, įvykusi tragedija, nepaliko abejingų. Būtent namuose, kur vaikas nuo pirmosios gyvenimo dienos turėjo jaustis saugus ir ramus, apsuptas meilės ir dėmesio, jis patyrė tai, ko, greičiausiai, nepalinkėtume net savo priešui.

  Sudavė mirtinus smūgius

  Medikai konstatavo, kad keturmečiui tada buvo suduoti 135 smūgiai rankomis, telefonų, kroviklių laidais. „Į ligoninę jį atvežė jau užmuštą“, – tada žiniasklaidai sakė Kėdainių ligoninėje dirbusi gydytoja, kuri ir priėmė berniuką.

  Ir nors teoriškai berniuko gyvybė užgeso gydymo įstaigoje, vis tik gydytojai sutartinai tvirtino, kad namuose suduoti smūgiai buvo mirtini, o išgyventi vilties nebebuvo.

  Už nužudymą sulaikyta pora, Monika Kaziukaitytė ir Gediminas Kontenis teisme aršiai kovojo už savo nekaltumą.

  Sulaikė motiną ir patėvį

  Praėjus penkiems mėnesiams po tragedijos, Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Vytautas Gataveckas baigė ikiteisminį tyrimą ir šią bylą perdavė nagrinėti į teismą.

  Vaiko motinai buvo pateikti kaltinimai dėl itin žiauraus mažamečio, bejėgiškos būklės savo šeimos nario nužudymo.

  Jai taip pat pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis. Jos sugyventiniui, anksčiau 2 kartus teistam G.Konteniui pareikšti kaltinimai dėl itin žiauraus bejėgiškos būklės mažamečio nužudymo bei fizinio skausmo sukėlimo.

  Baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – abu jie nusikaltimo padarymo metu buvo apsvaigę nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

  Kaziukaitytė gynėsi, esą vaikelio nė pirštu nelietusi ir bijojusi pasiskųsti dėl Kontenio keršto, o jos sugyventinis atvirkščiai – sako, kad vaikelį iki mirties sumušė jo mama, o jis tik šiek tiek jį padrausmino. Kaltinamojo poziciją yra patvirtinęs ir jo advokatas.

  Mušė tris dienas

  Žiauriai sumuštas berniukas mirė klinikose. Vaikas į ligoninę sausio 25 dieną dėl daugybinių kūno sumušimų pristatytas iš namų Kėdainiuose.

  Ekspertai nustatė, kad vaikui suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai, mirtini buvo suduoti į galvą. Turima duomenų, kad vaikas prieš mirtį muštas tris dienas.

  Vaiko motinai M. Kaziukaitytei inkriminuojamas tyčinis itin žiaurus savo bejėgiškos būklės mažamečio šeimos nario nužudymas.

  Kaltinime teigiama, kad ji, „suvokdama, kad ilgalaikiu mušimu ir daugybės kūno sužalojimų padarymu sukelia dideles fizines kančias bei skausmą, itin žiauriai nužudė mažametį, dėl mažametystės esantį bejėgiškoje būklėje, savo šeimos narį“. Moteris taip pat teisiama už piktnaudžiavimą motinos valdžia.

  Apklausta 120 asmenų

  Jos sugyventinis G.Kontenis teisiamas dėl itin žiauraus bejėgiškos būklės mažamečio nužudymo. Jam inkriminuojami ir trys epizodai dėl nežymaus mažamečio sveikatos sutrikdymo. Nužudyto mažamečio tėvas byloje yra pateikęs 300 tūkst. eurų civilinį ieškinį.

  Kaltinamajame akte paminėta, kad nusikaltimui įtakos galėjo turėti narkotinės medžiagos, jų pėdsakų rasta tiriant kaltinamuosius.

  Byla nagrinėjama neviešuose teismo posėdžiuose. Tyrimo metu apklausta per 120 asmenų, atlikta 12 ekspertinių tyrimų, juos atliko medikai, teismo medicinos ekspertai, psichiatrai, kriminalistai.

  www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer