Vaisinės muselės: 1 greita gudrybė ir jų nebeliks visam laikui

Dabar pats vaisinių muselių pikas – jų apstu namuose. Vaisinės muselės dažnai atakuoja virtuvę. Jas vilioja ant stalų ir spintelių padėti indai su sultingais obuoliais, vynuogėmis, saldžiomis kriaušėmis, aromatingais bananais ir kita šviežia produkcija.

Daugelis nežino, kaip išnaikinti šias smulkias museles, kurios, regis, dauginasi akimirksniu.

Vaisinės muselės į patalpas, kuriose yra greitai rūgstančių maisto produktų, patenka pro langus ir durų plyšius. Jų gyvenimo trukmė – apie 40–50 dienų. Per savo trumpą gyvenimą patelės gali padėti iki 500 kiaušinėlių. Kaip atsikratyti ne itin malonių įnamių greitai ir efektyviai?

Pradėkite nuo paprasto patarimo – stenkitės namuose kuo labiau palaikyti švarą ir tvarką. Tinkamai pasirūpinkite visais maisto, vaisių ir daržovių likučiais – kai kas gali keliauti į šiukšlių dėžę, kai kas – į kompostą. Todėl venkite laikyti atliekas namuose, nuolat perrinkite vaisius ir daržoves, nes pūvančios gėrybės – dar didesnis masalas vaisinėms muselėms. Kokius dar būdus galite išmėginti?

Obuolių actas

Jums reikės butelio vyno acto, tiesa, jo pačiame butelyje gali būti visai nedaug. Apvyniokite butelio angą plėvele ir sutvirtinkite gumele. Tuomet pradurkite skylę plėvelėje, kad vaisinės muselės galėtų įskristi į butelį. Obuolių acto kvapas jas labai vilioja, tačiau išskristi atgal iš butelio jos nebegali.

Obuolių actas ir indų ploviklis

Jeigu pirmas būdas neveikia, išmėginkite obuolių actą ir indų ploviklį. Jums reikės nedidelio dubenėlio, į kurį įpilkite acto ir įlašinkite tris lašus indų ploviklio. Palikite šį dubenį neuždengtą, kad pritrauktų museles.

Piltuvėlis

Į stiklainį įpilkite šlakelį acto ir įdėkite itin prinokusio vaisiaus gabalėlį. Iš popieriaus susukite piltuvėlį ir įstatykite į stiklainį taip, kad plačioji dalis būtų stiklainio viršuje, o siauroji – apačioje ir nesiliestų su actu ir vaisiaus gabalėliu. Kvapų priviliotos muselės paklius į stiklainį, tačiau negalės ištrūkti.

Raudonasis vynas

Šlakelis raudonojo vyno gali pritraukti vaisines museles – galite įpilti į kokią nors nedidelę vazelę ar stiklainiuką ir palikti tose vietose, kur muselių daugiausia.

Pienas, cukrus ir pipirai

Išties keistas derinys, tačiau tinklaraštininkai, išbandę šį būdą, tikina, kad jis efektyvus. Jums reikės apie 500 ml pieno, 100 g cukraus, 50 g maltų pipirų. Visus ingredientus sumaišykite ir virinkite puode 10 minučių. Vėliau perpilkite gautą masę į negilų indą ir padėkite strateginėse vietose.

Alus

Išmėginkite alų – jis labai traukia vaisines museles. Išbandžiusieji tiesiog įpildavo alaus į kokią nors talpą, iš kurios muselės negalėtų išskristi. Kvapas efektyviai privilioja museles, todėl jų atsikratysite išties greitai.

Citrusiniai vaisiai ir eukaliptų aliejus

Museles atbaidyti turėtų citrinos, perpjautos perpus, į kurias susmaigstyti gvazdikėliai. Joms nepatinka ir eukaliptų aromatas, todėl galite eukaliptų aliejumi apšlakstyti strategines vietas, kur daugiausia musių, arba sudrėkinti medžiagines juosteles ir jas pakabinti norimose vietose. Museles atbaido ir levandų bei kedrų eteriniai aliejai.

Bananai

Bananai taip pat vilioja museles – šiek tiek sudėkite jų į stiklainį ir padarykite jau minėtus spąstus su piltuvėliu. Pasirūpinkite švariais rankšluosčiais.

Virtuvėje laikykitės tvarkos ir reguliariai keiskite virtuvinius rankšluosčius, nes nešvarūs ir drėgni jie gali tapti puikiu masalu vaisinėms muselėms. Labai svarbu nepalikti nešvarių indų kriauklėje, kruopščiai prižiūrėti plautuvę, vamzdžius, kad neužsikimštų maisto atliekomis.

Parengė Petras Klimas

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer