„Absoliučiai visi svarbūs objektai Chersone – užminuoti“: Zelenskis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo naujausioje naktinėje vaizdo žinutėje kalbėjo apie padėtį Chersone, kuris praėjusią savaitę buvo išlaisvintas iš rusų okupacijos. Prezidento teigimu, po rusų siautėjimo mieste viskas sunaikinta – infrastruktūra, elektra, internetas, televizija, o visi svarbiausi objektai – užminuoti.

„Kai yra Ukrainos vėliava, yra civilizacija, yra laisvė. Yra socialinė apsauga. Yra infrastruktūra. Saugumas. Yra, kas pasirūpina žmonėmis. Yra viskas, kas dingsta ir kas sunaikinama, kai ateina okupantas. Štai ką reiškia Rusijos vėliava – visišką sugriovimą.

Nėra elektros, nėra ryšių, nėra interneto, nėra televizijos. Okupantai viską sunaikino patys – tyčia. Čia jų speciali operacija. Prieš žiemą rusų okupantai sunaikino absoliučiai visą svarbiausią infrastruktūrą žmonėms. Absoliučiai visi svarbūs objektai mieste ir rajone yra užminuoti“, – sakė šalies vadovas.

V. Zelenskis pabrėžė, kad visiems bus laimė, kai Rusiją pavyks išvyti iš Ukrainos teritorijose.

„Laimė, kuri bus tuose mūsų miestuose ir bendruomenėse, iš kurių Rusija atėmė normalų gyvenimą po vasario 24 d., ir 2014 m. Mes grąžinsime viską. Grąžinsime įprastą gyvenimą. Ir žinome, kad taika Ukrainai artėja. Visai mūsų šaliai“, – patikino V. Zelenskis.

Ukrainos lyderis pirmadienį apsilankė išlaisvintame Chersono mieste, Rusijos pajėgoms pasitraukus iš strategiškai svarbaus uostamiesčio.

V. Zelenskio vizitas įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai Ukrainos kariai įžengė į miestą po Rusijos sprendimo atitraukti pajėgas iš Chersono srities administracinio centro.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer