Drąsus Arestovyčiaus pareiškimas: tai baigėsi. Rusijos kariniai tikslai žlugo

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius tvirtai pareiškė, kad Rusijos Federacijos kariniai tikslai žlugo.

„Nėra jokio klausimo, ar pavyks pasiekti Kyjivą. Esmė ta, kad jie negali paimti Kramatorsko ir Slovjansko – dviejų regioninių centrų… Kariniai kampanijos tikslai žlugo. Jie negali jų pasiekti. Jie vis dar gali daryti karinį spaudimą, bandyti įvesti į aklavietę ir priversti prie derybų“, – UNIAN cituoja O. Arestovyčių.

„Tai, apie ką mes tiek mėnesių kalbėjome, buvome apkaltinti pernelyg dideliu aoptimizmu, ir aš sakiau, kad tai tikrai baigsis. Taigi, tai baigėsi“, – pabrėžė Arestovyčius.

Anot jo, dabar Ukrainos ginkluotųjų pajėgų užduotis yra „sutriuškinti [Rusijos pajėgų] pseudopuolimą, pereiti į kontrpuolimą, išlaisvinti Chersoną ar bet kurį kitą reikšmingą objektą ir atitinkamai veikti“.

„Ir mes nesustodami judame link šio tikslo“, – sakė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kabineto narys.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 41 500 Rusijos karių.

Taip pat Ukrainos kariai tvirtina sunaikinę 223 lėktuvus, 191 sraigtasparnį, 1789 tankus, 4026 šarvuočius, 946 artilerijos pabūklus, 260 raketų sistemų, 15 laivų, 2960 mašinų, 742 bepiločius orlaivius, 118 priešraketinės gynybos sistemų, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas, 83 specialiosios įrangos vienetus bei 182 sparnuotąsias raketas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 24 dieną pasiuntė kariuomenę į Ukrainą ir sukėlė konfliktą, per kurį jau žuvo tūkstančiai žmonių, milijonai buvo priversti palikti namus, o dėl užblokuoto grūdų eksporto neturtingiausios valstybės susidūrė su apsirūpinimo maistu krize.

Invazijos pradžioje nesugebėjusi užimti Ukrainos sostinės Kyjivo, Rusija sutelkė dėmesį į rytinį Donbaso regioną.

Pastarosiomis savaitėmis Ukrainos kariuomenė, gavusi iš Vakarų toliašaudės artilerijos, bando surengti kontrpuolimą ir atkovoti pietinę Chersono sritį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer