Adamkus apie sankcijas Rusijai: „Reikia ne kalbėti, o nedelsiant vykdyti“

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad Europos Sąjunga (ES) galėtų būti aktyvesnė priimdama naujas sankcijas Rusijai bei padėdama nuo šios šalies agresijos kenčiančiai Ukrainai.

„Aš tikiuosi, kad dar sulauksiu jų stipresnio pasisakymo, pozicijos, ne vien tik diskusijose, bet ir akcijose. Tikėjausi ir dar tikiuosi, kad Europos Sąjunga bus aktyvesnė šiame sprendime“, – žurnalistams Seime sakė V. Adamkus.

„Tai, apie ką jie kalba, įvairios sankcijos ir pagalba Ukrainai – reikia ne kalbėti, o nedelsiant vykdyti“, – pridūrė kadenciją baigęs šalies vadovas.

Dalyvavęs renginyje, skirtame paminėti Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) diplomatinių santykių šimtmečiui, jis pabrėžė, kad JAV laikosi aiškios ir Lietuvai artimos pozicijos, kad „Rusija yra agresorė, pavojus pasauliui ir ją reikia sustabdyti“.

Rusijai vasario pabaigoje pradėjus karą prieš Ukrainą, Vakarai ėmėsi virtinės sankcijų prieš Maskvą ir jos satelitu vadinamą Minską, beveik prieš dvi savaites ES lyderiai sutarė dėl kandidatės į Bendriją statuso suteikimo Ukrainai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer