Adamkus prakalbo apie 95-erių žmonos sveikatą: gerų žinių neturi

Kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus žmona 95-erių Alma Adamkienė šiuo metu slaugoma namuose. Naujienų portalui tv3.lt Jo Ekscelencija sako, kad kol kas žmonos būklė vis dar yra silpna. Nors padėtis išlieka stabili, tačiau ryškesnio ponios Almos sveikatos pagerėjimo nematyti.

Primename, kad kiek anksčiau, A. Adamkienei sugrįžus iš ligoninės gydytis į namus, prezidentas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad žmona jautėsi geriau. Jos aplankyti taip pat buvo atvykusi ponios Almos pusseserė, gydytoja iš Čikagos. Tąkart prezidentas vylėsi, kad viskas susitvarkys ir sakė matantis žymią pažangą.

Nemato didesnių pasikeitimų

Šiandien kalbėdamas telefonu prezidentas V. Adamkus taip pat nepraranda vilties, kad žmonos sveikata pagerės. Tačiau, jo teigimu, padėtis išlieka panaši ir kol kas ryškesnio ponios Almos sveikatos pagerėjimo jis sako nematantis.

„Nežinau, ką atsakyti į tą klausimą. Pasikeitimų nematau didesnių. Nėra ir pablogėjusi, bet ir negalėčiau pasakyti, kad būtų pažanga pagerėjusi. „Status quo“, daugiau ar mažiau“, – pasakoja prezidentas.

Tačiau V. Adamkus viliasi, kad žmonos sveikatai sustiprėti ilgainiui padės nuolat pagalbą suteikiantys medicinos darbuotojai. Prie ponios Almos visą parą budi Adamkų namuose apsigyvenusi gydytoja.

„Labai gera priežiūra, kadangi yra visą laiką gydytoja namuose ir, plius, gaunam pagalbos iš Santariškių slaugos, beveik kiekvieną dieną. Taip, kad labai gerai prižiūrima ir, tikiuosi, kad vis tiek prasilaužimas bus į gerąją pusę“, – sako Jo Ekscelencija.

Tikisi, kad atgaus jėgas

V. Adamkaus teigimu, didžiausias tikslas yra, kad jo žmona atgautų jėgas ir sutvirtėtų. Prezidentas pasakoja, kad kartu su gydytojais jie iš visų jėgų stengiasi pastatyti ponią Almą ant kojų.

„Bendrai paėmus galiu pasakyti tik kaip šiandien stovi, pasikeitimo nėra. Na, reiškia, anksčiau aktyvesnis darbas buvo stabilizuoti. Tas, atrodo, pavyko. Dabar tik tai klausimas, kaip jai atgauti jėgas, kaip sustiprėti, kad galėtų, kaip sakant, pradėti judėti.

Mes jau dabar pastatom ją ant kojų, kaip sakant, ne vien tik tai lovoje gulėti. Šiek tiek pajudinam, nors labai dar silpna, daug negali paeiti, pavaikščiot ar ką. Po pora minučių kiekvieną dieną pastatom ant kojų“, – teigia prezidentas.

Primename, kad A. Adamkienė į ligoninę buvo pakliuvusi dėl neaiškios kilmės viruso. Kiek anksčiau moteris buvo gydytojų prižiūrima, nes nukritusi patyrė galvos traumą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer