Tragiškos avarijos Panevėžio rajone detalės: žuvus tėčiui, 6-metė – reanimacijoje

Mirtina automobilių avarija rytą kilo „Via Baltica“ kelyje netoli Panevėžio. Mikroautobusas susidūrė su pakrautu betonvežiu ir nuo smūgio kone plyšo pusiau. Su šešiamete dukra važiavęs mikroautobuso vairuotojas žuvo iš karto.

Mergytė patyrė daugybinius sužalojimus – ji gydoma reanimacijoje. Tyrėjai dar aiškinasi kraupios avarijos aplinkybes. Liudininkų teigimu, dvi transporto priemonės susidūrė kone tuščiame kelyje. Matomumas buvo geras, oro sąlygos taip pat.

Visiškai sumaitotas mikroautobusas, šalia jo – vairuotojo kūnas. Už keliasdešimties metrų – nuo kelio nulėkęs ir apvirtęs betonvežis.

Avarija „Via Baltica“ kelyje už Piniavos įvyko apie pusę devintos ryte. Mikroautobuso vairuotojas žuvo iškart – įvykio vietoje. Paaiškėjo, kad tai visai netoli gyvenantis 38-erių metų vyras. Detales atskleidžia žuvusiojo brolis.

„Aš pamačiau FB, kad įkelta, pamačiau pažįstamą mašiną ir supratau, kad ten brolis. Vežė mergaitę pas babą, kad prižiūrėtų, o brolis važiavo darbo reikalais, jis medicinines atliekas surenka ir važiavo turbūt į darbo vietą“, – pasakoja žuvusiojo brolis Mindaugas.

Šešiametė žuvusiojo dukra, pasak dėdės, sąmoninga, ji nuvežta į ligoninę. Tragedijos sukrėstas žuvusiojo brolis svarsto, kaip galėjo nutikti tragiška nelaimė.

„Neįsivaizduoju, būna, labai mėgsta važiuot smarkiai mašinos, išvažiuoja iš Piniavos ir duoda gazo ant lenkimo. Galbūt lindo, kas užlindo, neįsivaizduoju. Jis daug metų vairuoja, tikrai patirties turėjo“, – sako Mindaugas.

Mikroautobuse su tėčiu važiavo šešerių metų dukra – mergaitė sužeista – ją greitosios medikai nuvežė į ligoninę. Vaikas gydomas reanimacijos skyriuje.

„Ji sąmoninga, su daugybiniais sužalojimais pristatyta į priėmimo skyrių, galbūt ją tai ir apsaugojo nuo rimtesnių sužalojimų, dėl to, kad ji buvo kėdutėj“, – komentuoja Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stoties vadovė Rūta Ramoškienė.

Medikų pagalbos prireikė ir 45-erių metų betonvežio vairuotojui. Jį ugniagesiams gelbėtojams teko laisvinti iš nuo kelio nulėkusio ir apvirtusio betonvežio kabinos.

„Sunkvežimyje buvo prispaustas vairuotojas, visos pajėgos buvo sutelktos vairuotojo išgelbėjimui“, – sako operacijų vadovas Aidas Bložė.

Betonvežio vairuotojas gyvas. Dėl įvairių sužalojimų greitosios medikai vyrą išvežė į ligoninę.

„Sąmoningas, sakė, jeigu nėra vidinių sužalojimų, viskas kaip ir turėtų būt gerai“, – teigia „Betono centras“ atstovas Panevėžyje Edgaras.

Avarijos aplinkybes dar aiškinasi policijos pareigūnai, Lietuvos transporto saugos specialistai.

„Šiuo metu bandysim pajungti tachografą ir išsiaiškinti, ar vairuotojas laikėsi saugaus greičio, bent jau šito krovininio automobilio. Šitam lengvajam mes negalim nieko nustatyti“, – sako vyresnysis inspektorius Arvydas Čičinskas.

Akivaizdu, kad smūgio būta stipraus. Mikroautobusas kone plyšo pusiau, pakrautas betonvežis nuvirtęs ant šono.

„Pusiau, galima sakyt, kaktomuša, kaip matot, mikroautobuso pusės nėra tiesiog, jisai nuneštas, galima sakyt. Kelias geras, matomumas geras, gal neapdairumas. Greičio ir negalėjo būt, nes posūkis“, – kalba A. Bložė.

Siaubingą kaktomušą girdėjo ir netoli įsikūrusios įmonės darbuotojai. Avariją užfiksavo įmonės vaizdo stebėjimo kameros.

„Vaizdo kameros nukreiptos taip, kad labai jau nebepamatysi, kas ten kaltas, tiesiog tuščiam kely važiavo du automobiliai ir tai įvyko“, – komentuoja „Baltic Agro“ Panevėžio padalinio vadovas Petras Šadauskas.

Policija kol kas neturi duomenų, ar automobilių vairuotojai buvo blaivūs.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer