Aiškėja daugiau apie Jurbarko politikės sūnus ir kokaino bylą: abu teisti, areštuotas jų turtas už 345 tūkst. eurų

Dviem žinomos Jurbarko politikės sūnums pareikšti įtarimai dėl disponavimo didžiuliu kiekiu narkotikų. Abu vyrai sulaikyti, o kilogramą kokaino pareigūnai aptiko paslėptą klozete. Rasto ir iš klozeto ištraukto kokaino vertė maždaug 100 tūkstančių eurų. Įtariamiesiems gresia nelaisvė net iki 15 metų.

Ant grindinio Vilniuje „Aro“ pareigūnai guldo 31 metų Roką Venslauską. Kitas, jaunesnis brolis, 25-erių Matas, sulaikytas namuose Kaune. Jie sulaikyti dėl disponavimo narkotikais.

„Dėl disponavimo labai dideliu kokaino kiekiu, pranešimai apie įtarimą įteikti dviem asmenims: 31-erių Lietuvos piliečiui ir 25 metų Lietuvos piliečiui“, – kalba prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

„Jurbarko Šviesos“ žurnalistas Lukas Pileckas fiksuoja sujudimą Jurbarke. Pareigūnai suguža prie pastatų, kurie galimai priklauso sulaikytųjų motinai. O ji – žinoma vietos politikė Vilma Venslauskienė, į Jurbarko tarybą išrinkta su Darbo partija, tik vėliau ją palikusi. Tiesa, šiame ikiteisminiame tyrime Venslauskienė nėra apklausta, jai jokie įtarimai nepareikšti.

Ganėtinai apleistuose ūkiniuose pastatuose pareigūnai ir aptinka didelį kiekį narkotikų – kilogramą kokaino. Ir traukia jį… iš klozeto.

„Jau pati kokaino vieta rodo, kad buvo laikomasi konspiracijos ir narkotikai buvo slepiami. Rasto ir išimto kokaino vertė maždaug 100 tūkstančių eurų, iš kokaino būtų galima pagaminti apie 4000 dozių ir, mūsų žiniomis, kokainas buvo skirtas Lietuvos rinkai“, – teigia N. Urbonavičienė.

Areštuotas ir visas broliams ir jų artimiems šeimos nariams priklausantis turtas – pastatai, automobiliai ir kita.

„Yra jau atliekamas turto tyrimas. Tai reiškia, kad šiuo metu prokurorės sprendimu yra ribota nuosavybės teisė į turtą, kurio vertė yra daugiau nei 345 tūkst. eurų. Tai, paprastai šnekant, bus atliekamas turto tyrimas ir aiškinamasi, iš kokių lėšų asmenys galėjo sugeneruoti tokį turtą“, – kalba Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Jaunesnis brolis suimtas dviem mėnesiams, o vyresnysis – trims, jis taip pat siejamas su liepą Klaipėdos jūrų terminalo jūriniame konteineryje aptikta didele cigarečių kontrabanda, kurios vertė per 2 milijonus eurų.

„Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas birželio mėnesį ir vėliau buvo realizuota informacija dėl cigarečių kontrabandos, ir vėliau, renkant ir sisteminant informaciją, buvo rastas kilogramas kokaino“, – tvirtina D. Valkavičius.

Abu broliai praeityje yra teisti, vyresnis – dėl turto prievartavimo, jaunesnis – už viešosios tvarkos pažeidimą, kai sumušė du jaunuolius.

„Šiai dienai įtariamieji su teisėsauga nebendradarbiauja“, – teigia N. Urbonavičienė.

Sulaikytiesiems Venslauskams gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų. Šiemet vien Kauno apygardos prokurorai teismams perdavė daugiau kaip 500 bylų, susijusių su narkotinių medžiagų apyvarta, ir šiuo metu atlieka dar virš 300 ikiteisminių tyrimų. Tokios bylų apimtys rodo, kad, deja, bet neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta mūsų šalyje nemažėja.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer