Aiškėja daugiau apie Raubonių parke konfiskuotus 9 gyvūnus: jie iškeliaus į užsienį

Neeilinė aplinkosaugininkų operacija Pasvalio rajone. Iš Raubonių parko aplinkosaugininkai konfiskavo 9 neteisėtai laikomus laukinius gyvūnus. Dvi meškas, keturias lūšis, beždžionę, apuoką ir miškinę kiaunę. Paaiškėjo, kad gyvūnai buvo laikomi ir eksponuojami neturint privalomų dokumentų – tad neaišku, nei iš kur, nei kaip juos savininkas įsigijo.

Spacialiose dėžėse rudosios meškos „Žvėrinčių“ pasiekė jau sutemus. Aplinkosaugininkų filmuotose vaizduose matosi, kad meškos vos įleistos į aptvarą smalsiai dairosi po naująją gyvenamąją vietą.

„Sėkmingai atsigavo, sėkmingai pažiūrėjo į mus ir sėkmingai išlydėjo mus“, – kalba Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Marius Kazlauskas.

Ilgą kelionę iš Pasvalio rajono į Telšius meškos įveikė snausdamos.

„Aišku meškutes teko primigdyti, nes tikrai ne juokingas gyvūnas, rimtas. Meškutės sveria iki 300 kg, tai tikrai turėjo mūsų ten ne vienas pareigūnas buvo ir specialistai buvo atvažiavę. Nešėm 6–7 žmonės, reikėjo greitai, operatyviai reaguot, kad meškos neatsikeltų“, – pasakoja M. Kazlauskas.

Iki šiol rudosios meškos gyveno Pasvalio rajone, Raubonių parke. Tačiau paaiškėjo, kad į draudžiamų laikyti sąrašą įtraukti gyvūnai čia buvo laikomi ir eksponuojami neteisėtai.

„Pagal teisės aktus, visos saugomos rūšys, kurios yra įgytos, jos turi turėti kilmę pagrindžiančius dokumentus. Šių dokumentų savininkas neturėjo. Vadinasi nežinom mes, iš kur tie gyvūnai yra paimti. Ar jie išveisti nelaisvėje, ar jie paimti iš laisvės. – O ką savininkas aiškina, iš kur tie gyvūnai pas jį? – Jis nekomentuoja“, – kalba Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Matulevičienė.

Pasak aplinkosaugos pareigūnų, šeimininkas negalėjo pateikti nei gyvūnų įsigijimo dokumentų, nei sertifikatų.

„Tų dokumentų nebuvimas užtraukia administracinę atstakomybę, tai yra, baudą ir tų gyvūnų konfiskaciją, dėl to, šiuo atveju, tie gyvūnai ir buvo paimti“, – komentoja M. Kazlauskas.

Aplinkosaugininkai iš Raubonių parko konfiskavo 9 gyvūnus. Be minėtų 2 meškų – beždžionę, apuoką, miškinę kiaunę ir lūšies patelę su trimis jaunikliais. Visi šie gyvūnai iškeliavo pas laikinus globėjus. Beždžionė ir lūšys perkeltos į Lietuvos zoologijos sodą, meškos – „Žvėrinčių“, didysis apuokas ir miškinė kiaunė perduoti gyvūnų priežiūros centro „Nuaras“ darbuotojų globai. Pasak aplinkosaugininkų, konfiskuotiems gyvūnams jau ieškoma pastovių namų.

„Bendravom su užsienio laikytojais, kreipėmės į juos ir tikrai labai tikimės, kad dar šiais metais pavyks patalpinti užsienyje į globos centrus minėtus gyvūnus. – Visi iškeliaus į užsienį? – Apart kiaunės ir didžiojo apuoko, o visi kiti likusieji – tiek bezdžionė, tiek meškos, tiek lūšys – iškeliaus į geresnes sąlygas“, – kalba J. Matulevičienė.

Susisiekti su dabar jau buvusiais gyvūnų šeimininkais nepavyko.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer