Zelenskis: Rusija kare neteko 10 kartų daugiau karių nei Ukraina

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tvirtina, kad Rusijos nuostoliai kare Ukrainoje, kalbant apie netektų karių skaičių, 10 kartų viršija Ukrainoje kariuomenės nuostolius.

„Taip, dešimt kartų. Manau, kad taip. Apytiksliai. Negaliu pateikti tikslių skaičių, bet skirtumas labai reikšmingas. Nes mūsų karinė taktika yra neprarasti žmonių, nes žmonės yra svarbesni“, – interviu CNN tvirtino V. Zelenskis.

Ukrainos prezidento teigimu, rusų nuostoliai dėl įrangos ir darbo jėgos yra įspūdingi.

V. Zelenskis pažymėjo, kad Vakarų partnerių pagalba leido Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms nutraukti Rusijos puolimą ir perimti iniciatyvą.

Vis dėlto nėra aišku, kiek tiesos slypi Ukrainos lyderio žodžiuose, kadangi nei Ukrainai, nei Rusija nepateikia tikslių savo netekčių rodiklių. Pavyzdžiui, vasarą Ukraina skelbė per karą iš viso netekusi 9 000 karių, bet tikino nukovusi keliskart daugiau rusų, rusai savo netektis taip pat mažina, o pergales išpučia.

Tuo metu JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley CNN sakė, kad per karą Ukrainoje žuvo arba buvo sužeista daugiau nei 100 000 Rusijos karių, tačiau tas pats pasakytina ir apie Ukrainos pusę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer