Aistė pasibaisėjo lietuvių įpročiu Palangoje: „Tai nuvarys į kapus“

„Kiekvienais metais atostogauju Palangoje. Pastebėjau, kad šiemet Palanga kaip niekad atsigavusi – ir apžvalgos ratas, ir daugiau lankytinų vietų. Ir kiek jaunimo – atrodo, kad naujoji karta atrado lietuviškąjį pajūrį“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Aistė.

Man džiaugsmas, kad mūsų Lietuvėlė, kad ir tokia mažytė, bet turi tokį gražų paplūdimį ir priėjimą prie jūros net iš kelių miestų. Bet dabar ne apie grožį, o apie kai kurių žmonių įpročius paplūdimyje.

Tie, kurie ateina į pajūrį žino, kad nuo pat ankstumos į paplūdimius iš jūros atplaukia prekeiviai su šviežia rūkyta žuvimi. Vos tik laivelis pradeda skrosti bangas, gulintys poilsiautojai stojasi ir lekia prie valties pirkti žuvies.

O ten įprastai pasirinkimas tikrai didelis – šito nepaneigsi.

Nori perspėti žmones

Vis dėlto noriu perspėti žmones – nepirkite žuvies iš tų valčių, nes jūs nežinote, kur ji iki tol buvo gulėjusi, kiek laiko buvo plukdoma ir kokiomis sąlygomis! Šis lietuvių įprotis tikrai nuvarys juos į kapus – juk užtenka kąsnio senos žuvies, kad atsidurtumei ligos patale.

Praėjusiais metais vienas žvejys man papasakojo, kad jeigu nori apsinuodyti, tai pirk žuvį iš valties, nes ten ji laikoma antisanitarinėmis sąlygomis.

Sakė, kad ji ten būna sumetama be jokių šaldytuvų ir plukdoma per paplūdimius tol, kol jos niekas neišperka. O mes gi žinome, kad žuviai sugesti reikia labai nedaug – pabus kelias valandas saulėje ir viskas!

Taigi, aš niekaip nesuprantu žmonių, kurie ryžtasi pirkti žuvį iš valčių – tikrai nesutaupysite, o rizikuojate savo sveikata!

Autorius: skaitytoja Aistė

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer