Alytiškė mama išdavė, kaip sutaupyti pinigų: „Lieka ir atostogoms Turkijoje“

„Pastaruoju metu norisi nusirauti plaukus – kur tik eini, kainos pakilusios iki nesuvokiamo lygio. Uogos, vaisiai, daržovės, o ką jau kalbėti apie pieno produktus – baisu. Aš nežinau, kaip reikės toliau gyventi, bet akivaizdu, kad kažkaip suktis reikės“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi trijų vaikų mama iš Alytaus Daiva.

Auginu tris vaikus ir gerai žinau, kiek viskas kainuoja – būreliai, maistas, pramogos. Dabar, kai viskas brangsta, išlaidos per piniginę kerta dar labiau, tačiau nuo senų laikų buvau gerai išmokyta taupyti.

Noriu ir su jumis šiomis sunkiomis dienomis pasidalinti patarimais, kurie padės sutaupyti bent kelis eurus. Mūsų šeima tai daro eilę metų ir kasdien džiaugiamės, kad gale mėnesio nereikia verkti, kad kišenės liko kiauros.

Šaldiklio atsargos. Mūsų namuose šaldiklis labai didelis ir jis niekada nebūna tuščias – jeigu pamatau, kad nuolaida šaldytoms daržovėms, jų prisiperku tiek, kad bet kada galėčiau pasiimti. Tokiu būdu aš vienu metu sumoku daugiau, tačiau ilgainiui man tai atsiperka.

Jeigu randu už gerą kainą mėsą, būtinai perku daugiau, padalinu dalelėmis, užšaldau ir valgome, kai norime. Aš suprantu, kad mėsa skanesnė šviežia, bet, deja, jos kaina auga taip, kad ne visada tampa įperkama

Gaminu didesniais kiekiais. Žinote – aš virtuvėje nemėgstu užsisėdėti. Jeigu jau prisiruošiau daryti naminius koldūnus, tai prigaminu tiek, kad pusė kiekio arba daugiau užšaldau. Esant poreikiui, belieka išvirti. Tas pats ir su kitu maistu – jei kotletai, tai gaminu didesnį kiekį. Tokiu būdu pavyksta sutaupyti ir laiko.

Į parduotuvę – kartą per savaitę. Jeigu kas vakarą einu į parduotuvę, tai ne tik ką nors nusiperku, bet ir būtinai ką nors papildomai, ko nebūtinai reikia. Tokie dalykai patuština kišenes, todėl propaguoju kassavaitinius apsipirkimus – geriau vienu kartu sumokėti daugiau, negu išlaidauti kasdien.

Beje, kassavaitinius apsipirkimus planuokite vakare – ar matėte, kad parduotuvėse dažnos nuolaidos būna po 20 arba 21 valandos vakaro? Tad jeigu turite galimybę, eikite apsipirkti tokiu metu – rasite nuolaidų ir duonos, ir pieno gaminiams.

Maistas į darbą. Pastaruoju metu labai stipriai išaugo dienos pietų kaina – be 6-7 eurų nėra ko kišti nosies į kavines. Sau ir vyrui pietus gaminu iš vakaro – susiplanuoju, ką valgysime ir suruošiu užkandžių dėžutes. Tik pažiūrėkite, jei skaičiuosime, kad dienos pietūs kainuotų 10 eurų dviem žmonėms, tai per savaitę kišenėje lieka 50 eurų! Į darbą puikiai tinka įvairios užkepėlės, grikiai, ryžiai, makaronai su mėsa, žuvimi, daržovėmis.

Valikliai. Ar kada skaičiavote, kiek kainuoja buitinė chemija – valikliai tikrai atima daug pinigų. Pastaruoju metu tausodama finansus ir namus, aš stengiuosi valyti paviršius natūraliais būdais: actas, soda, citrina. Ne tik dezinfekuoja, bet ir kainuoja centus.

Priduokite butelius. Oi kaip dažnai matau žmones, kurie išmeta plastikinę tarą į konteinerius, o vėliau juokiasi, kad benamiai – milijonieriai. Pabandykite patys paskaičiuoti, kiek kainuos jūsų sukaupti buteliai! 10 centų prie 10 centų ir per savaitę jūsų kišenėje atsidurs papildomi keli eurai, kuriuos galėsite išleisti ten, kur reikės.

Atrodo, smulkmenos, tačiau šie dalykai mūsų šeimai padeda ilgus metus. Lieka pinigų ir atostogoms Turkijoje. Tikiuosi, šie patarimai pravers ir jums.

Autorius: skaitytoja Daiva

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer