>

Putinas išgyveno 5 pasikėsinimus į jo gyvybę: kaip jam pavyko?

Teigiama, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išgyveno penkis pasikėsinimus, jį buvo bandyta nužudyti ir dabar jis taip bijo dėl savo gyvybės, kad apsupo save elitine snaiperių komanda.

Manoma, kad paskutinis bandymas įvyko Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje, nors detalės aiškėja tik dabar, rašo thesun.co.uk.

Ukrainos gynybos žvalgybos vadovas Kyrylo Budanovas sakė, kad buvo „nesėkmingas pasikėsinimas“ į prezidento gyvybę. Budanovas Ukrainos „Pravda“ dienraščiui sakė:

„Į Putiną buvo pasikėsinta… Ne taip seniai jis buvo užpultas, kaip sakoma, Kaukazo atstovų rikiuotėje. Tai nevieša informacija. Visiškai nesėkmingas bandymas, bet jis tikrai buvo… Tai įvyko maždaug prieš du mėnesius. Apie šį įvykį nebuvo viešai skelbta, tačiau jis tikrai buvo“.

Save apsupo snaiperių komanda

Neaišku, kas slypi už tariamo išpuolio ir kur jis įvyko. Teigiama, kad Putinas dabar taip bijo pasikėsinimo, kad apsupo save snaiperiais ir visur keliauja su jais. Snaiperiams tenka vienas labai svarbus uždavinys – surasti kitus šaulius ir juos „neutralizuoti“ kol jie nenuspaudė gaiduko.

Teigiama, kad Rusijos prezidentas yra apsėstas minties, kad kažkas į jį vėl pasikėsins, todėl jam reikalinga apsauga net izoliuotame bunkeryje.

Putino parankinių armija, pasamdyta jį saugoti, yra vienintelė, kuri yra pakankamai arti prezidento, nes jis yra apsėstas žmogžudysčių sąmokslų.

Nepasitikintis despotas netgi samdo komandą žmonių, kad ragautų jam skirto maisto prieš valgant, nes bijo, kad patiekalai gali būti apnuodyti. Panašu, kad Rusijos diktatorius užkulisiuose tampa vis labiau paranojiškas, baimindamasis, kad kažkas jo šventovėje gali jį nunuodyti.

Sklido gandai, kad buvęs KGB šnipas net užsisakė specialias pirštines, kad apsaugotų  odą nuo galimo kenksmingų medžiagų poveikio.

Netgi jo kasdienis rytinis plaukiojimas nebėra šventas reikalas, net  kelis kartus per dieną vanduo yra tikrinamas, ar nėra įtartinų cheminių medžiagų.

Greitai Putinui sukaks 70 metų ir sklinda gandai apie prastėjančią jo sveikatą ir, suprantama, kad patikimi Rusijos prezidento generolai dabar jį laiko nekompetentingu. Remiantis pranešimais, tironą nuolat lydi ištisas legionas gydytojų ‒ taip jis kovoja su savo paslaptinga liga.

Putino baimės gali būti pagrįstos, nes anksčiau buvo bent keturis kartus pasikėsinta į jo gyvybę.

Apsilankymas Azerbaidžane

2002 metais per Putino valstybinį vizitą Azerbaidžane buvo suimtas irakietis, kuris, matyt, planavo nužudyti Rusijos prezidentą. Remiantis pranešimais, 2002 m. sausio mėn. pasikėsinimą turėjo surengti irakietis, turintis ryšių su Afganistano ir čečėnų sukilėlių pajėgomis.

Jis turėjo pristatyti sprogmenis sąmokslininkui. Saugumo pajėgos sužinojo apie sąmokslą ir sulaikė vyrą bei jo bendrininką. Jie buvo nuteisti kalėti dešimčiai metų.

Bomba po greitkeliu

2002-ųjų lapkritį paaiškėjo kitos Putino gyvenimo siužeto detalės. Rusijos lyderis turėjo važiuoti greitkeliu netoli Kremliaus. Greitkelyje buvo pastebėta grupelė žmonių, kurie tvirtino, kad montuoja naujus kelio ženklus.

Praėjus vos valandai, žiniasklaida pranešė, kad kelyje buvo aptikta 40 kilogramų sprogstamųjų medžiagų. Putino automobilis buvo nukreiptas kitu maršrutu. Pareigūnai iki šiol atsisako komentuoti šį faktą ir neigia, kad tai kada nors buvo atsitikę.

Britų antiteroristinės policijos sužlugdytas sąmokslas

Pranešama, kad britų antiteroristinė policija 2003-ųjų spalį sužlugdė sąmokslą nužudyti Putiną. Šaltinis „The Sunday Times“ sakė, kad buvo suimti du žudikai vyrai, tačiau jie buvo paleisti nepateikus kaltinimų ir grįžo į Rusiją.

Teigiama, kad vyrai, vienas tariamai buvęs Rusijos slaptosios tarnybos smogikas, rengė sąmokslą, kad V. Putiną nušautų snaiperis vizito užsienyje metu.

Ataskaitoje teigiama, kad buvęs Rusijos agentas pažinojo vyresnįjį Federalinės saugumo tarnybos (FSB) karininką, Rusijos valstybės saugumo tarnybos ir sovietų KGB įpėdinį, kuris teikė informaciją apie V. Putino judėjimą užsienyje, suteikdamas galimybę žudikams smogti.

Išsamią informaciją Didžiosios Britanijos policijai pateikė Aleksandras Litvinenka, buvęs FSB pareigūnas, prieš trejus metus persikėlęs į Didžiąją Britaniją, po to, kai su juo susisiekė įtariamasis sąmokslininkas, rašo laikraštis.

Policininkai patvirtino, kad tuo metu policija sulaikė du 40 ir 36 metų vyrus, tačiau po apklausos jie buvo paleisti ir pasakyta, kad prieš juos nebus imtasi jokių veiksmų.

Čečėnų maištininkas

Čečėnas Adamas Osmajevas, kuris, kaip teigiama, turėjo ryšių su Anglija, buvo parodytas per  Rusijos televiziją po to, kai 2012 metais buvo sužlugdytas sąmokslas nužudyti Putiną. Vadinamąjį „teroristą“ sučiupo specialiosios pajėgos Ukrainoje, Juodosios jūros uoste Odesoje.

Vėliau jį parodė per valstybinę televiziją pusnuogį ir su akivaizdžiais sužalojimais, atliekantį  tariamą prisipažinimą. Osmajevas pasirodymo TV metu pasakė: „Mūsų tikslas buvo nuvykti į Maskvą ir pabandyti nužudyti ministrą pirmininką Putiną… Vėliausiai tą turėjome padaryti iki Rusijos prezidento rinkimų pabaigos“.

Rusijos saugumo tarnybos anksčiau tvirtino, kad Osmajevas yra „baigęs prestižinę Didžiosios Britanijos aukštojo mokslo instituciją“ ir kilęs iš kilmingos čečėnų šeimos, besipriešinančios Putinui.

Ukrainos specialiųjų tarnybų antiteroristinis padalinys „Alfa“ suėmė du įtariamuosius po atsitiktinio sprogimo 2012 metų sausį bute, Odesoje, per kurį žuvo trečiasis įtariamasis „teroristas“ Ruslanas Madajevas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer