Alytuje partrenkta 9-metė sujaudino tūkstančius: pasakė, kaip ji jaučiasi

Birželio 22-ąją, ketvirtadienį, Alytuje įvyko itin skaudi nelaimė. Statybininkų gatvėje automobilis partrenkė per perėją ėjusią 9-metę mergaitę. Mergaitės būklė sunki, tačiau stabili, o dabar šeimai reikalinga finansinė pagalba mergaitės gydymui po patirtų sunkių sužalojimų.

Pirminiais duomenimis, vienas automobilis pirmoje juostoje mergaitę praleisti sustojo, o antroje juostoje – ne. Mergaitė išvežta į ligoninę.

Aiškėja, kad į medikų rankas pateko vos 9-erių mergytė Ugnė. Nelaimės metu ji patyrė daugybinius sužalojimus bei itin sunkią galvos traumą.

Kasdien bendrauja su mama 

Po to, kai išplito viešas mergytės mokytojos kreipimasis į neabejingus žmones finansiškai padėti nukentėjusiosios šeimai, sujudo tūkstančiai.

Paaiškėjo, kad vos per parą Ugnės gerovei ir ateičiai suaukota daugiau nei 100 tūkstančių eurų. Šią žinią tv3.lt patvirtino Ugnės bendraklasės tėtis Augustas Vichrovas. Būtent į jo vardu sukurtą fondą šiuo metu pervedama parama mergytės šeimai:

„Žmonės neabejingi, šiuo metu paaukota daugiau nei 100 tūkstančių eurų. Visi pinigai bus skirti Ugnės gydymui, vaistams, reabilitacijai bei advokatams. Jeigu pinigų neprireiks, tai jie visi bus atiduoti Ugnės mamai ir ji nuspręs, kur bus galima panaudoti.

Su Ugnytės mama bendraujame nuo ryto iki vakaro. Šiuo metu mergytė vis dar komoje, tačiau jau po truputį juda, atsigauna, pajudina pirštelius.

Vis tik medikai pasakė, kad kai ji atsigaus, viskas prasidės iš naujo – tiek vaikščiojimas, tiek valgymas, tiek kalbėjimas.

Laukia labai ilga reabilitacija, kuri truks mažiausiai nuo metų. Gali būti, kad užtruks ir visą gyvenimą.“  

Paaiškino apie fondo veiklą 

Po to, kai išplito žinia apie kvietimą aukoti, žmonės ėmė domėtis, kaip gali būti, kad fondas, į kurį renkama parama, registruotas Vilniuje ir ar tikrai pinigai pateks Ugnės šeimai, kuriai šiuo metu labiausiai reikia finansinio stabilumo.

A. Vichrovas tv3.lt sakė, kad šis fondas sukurtas prieš kelerius metus ir jo tikslas – rinkti klasės tėvų pinigus vaikų išlaidoms, o jei jų liktų, pirminė mintis buvo padovanoti vaikams mokyklos baigimo proga ekskursiją ar kokią kelionę:

„Šią viešąją įstaigą (VšĮ) sukūrėme pirmoje klasėje. Tėvai aukojo po 1,2 proc. ir auklėtoja pasiūlė, kad būtų renkami pinigėliai būtent į šią sąskaitą geriems tikslams – ekskursijai, kelionėms.

Niekada gyvenime negalvojome, kad pinigų reikės tokiai tragedijai. Auklėtoja po nelaimės paskambino, sprendėme, ką daryti. Iš pradžių prašėme klasės viduje, galvojome, kad surinksime iki tūkstančio eurų, tačiau viskas stipriai išplito.

Turiu mamos sutikimus paramos rinkimui, ji žino aukojamas sumas ir, jei reikia, visada gali kreiptis – visi pinigai skiriami Ugnei ir jos gydymui bei poreikiams.“

Pasakė, kai jaučiasi 

Vis tik komentatoriams neprasprūdo, kad VšĮ įsteigta Vilniuje. A.Vichrovas sako žinantis apie spekuliacijas dėl galimo sukčiavimo, yra skaitęs įvairius komentarus.

„Aš gyvenęs Vilniuje, turėjau čia butą. Kai reikėjo registruoti įmonę, tai nurodžiau buto adresą. Dabar butas parduotas, mano deklaruota gyvenamoji vieta Alytuje, tik rekvizituose likęs šis adresas.

Niekas negalėjo pagalvoti, kad viskas taip susiklostys ir susidėlios detalės būtent taip.

Savo ruožtu Ugnės mokytoja Viktorija taip pat atnaujino informaciją apie mergytės sveikatą ir informavo, kad šiuo metu mergytė vis dar komoje, tačiau sveikatos būklė – stabili.

„Gydytojų teigimu, laukia ilgas ir sudėtingas gydymo ir reabilitacijos procesas. Ugnytei reikės iš naujo mokytis vaikščioti, kalbėti“, – rašė mokytoja.

Primename, kad 9-erių mergaitę partrenkė 65 metų vyro vairuojamas automobilis „Volkswagen Golf“. Kol atvyko greitoji medicinos pagalba, mergaitę gaivino policijos pareigūnai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer