Antanas Valionis. Ar įvyks derybos dėl taikos Ukrainoje?

Karo Ukrainoje eigą gerokai pakeitė kelios mobilios raketų sistemos „Himars“. Sunaikinta per 20 stambių artilerijos sandėlių ir kariuomenės vadaviečių, taip pat gerokai sumažėjo artilerijos panaudojimas fronto linijoje. Pasak buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministro Antano Valionio, tokia nepalanki Rusijai įvykių eiga rodo, kad šiuo metu ji neturi nieko, kas galėtų išspręsti toliašaudės reaktyvinės artilerijos problemą.

„Palydovai fiksuojantys pafrontės gaisrus, dabar rodo, jog jų sumažėjo keliolika kartų. Tad Rusijai vis labiau reikia taikos. Dabar jos tikslas sukiršinti NATO ir ES valstybes, sukelti energetinę krizę ir gyventojų nepasitenkinimą Europoje, ekonomines ir finansines problemas“, – sako ilgametis diplomatas.

Pasak A. Valionio, Rusijai gyvybiškai svarbu, kad sunerimusios Europos valstybių vyriausybės imtų spausti Ukrainą „įšaldyti“ konfliktą paliekant rusus tose teritorijose, kurias jie dabar kontroliuoja. Ir tai ji nori padaryti kuo greičiau, nes baigiasi ir šaudmenys ir gyvoji jėga.

Tuo tarpu Vakarų demokratinis pasaulis bando spręsti pagrindines problemas – pateikti Ukrainai pakankamai ginklų ir ekonominėmis sankcijų priemonėmis priversti ją nutraukti karą. JAV prezidentas Joe Bidenas vieši Viduriniuose Rytuose bandydamas susitarti dėl naftos gavybos padidinimo, taip numušant kainas ir Rusijos pajamas. Taip pat norima sutarti dė ten esančios dar tarybinės ginkluotės pateikimo Ukrainai.

„Viso demokratiško pasaulio tikslas sustabdyti karą ir atkurti Ukrainos suverenitetą visose dabar okupuotose ir aneksuotose jos dalyse“, – teigė A. Valionis.

Visą A. Valionio komentarą žiūrėkite straipsnio viršuje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer