Maskvoje sulaikytas Leniną pavogti užsimanęs vietos gyventojas

Vienas Maskvos gyventojas naktį į sausio 6-ąją sumanė pavogti Vladimiro Lenino (Vladimiras Uljanovas) kūną iš mauzoliejaus. Vyras buvo sulaikytas, iškviesti medikai nuovadoje diagnozavo „psichinį sutrikimą dėl alkoholio poveikio“.

Paaiškėjo, kad į policijos nuovadą pateko 42-ejų vyras, dirbantis baldų surinkėju. Jis patvirtino, kad ketino pagrobti Leniną, tačiau negalėjo paaiškinti, kam jam to reikėjo, rašoma RBC. Vyrui buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba dėl įtartino elgesio.

Atvykę medikai diagnozavo paūmėjimą dėl girtumo. Prieš sulaikymą vyras, anot šaltinių Maskvos policijoje, „elgėsi keistai“, „nerišliai kalbėjo“ ir vaikščiojo aplink mauzoliejų.

Vėliau, kuomet mauzoliejus jau baigė savo darbą, vyras pabandė perlipti per apsaugines grandines. Jis buvo sulaikytas ir pristatytas į vietos policijos nuovadą. Šaltinių policijoje teigimu, vyras buvo labai apgirtęs, todėl jam buvo iškviesti medikai, kurie jį išsivežė su savimi.

Vyro artimųjų teigimu, vasario 5-osios rytą jis išėjo pas savo mokyklos laikų draugą, o 23 valandą atsidūrė Tverskaja gatvėje, kur toliau girtavo. Vėlesnių įvykių ir to, kaip atsidūrė prie Lenino mauzoliejaus jis tariamai nepamena.

Lenino mauzoliejus yra įrengtas aikštėje prie Kremliaus sienos. Revoliucionieriaus kūnas po jo mirties 1924-aisiais buvo balzamuotas: iš pradžių laikytas mediniame mauzoliejuje, o 1930-aisiais kūnas įkurdintas akmeniniame.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer