Anušauskas: bepilotis „Bayraktar“ Ukrainai bus perduotas nedelsiant

Bepilotis karinis orlaivis „Bayraktar“ Ukrainai bus perduotas nedelsiant, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Trečiadienį Ukrainai skirtas dronas pristatomas visuomenei Aviacijos bazėje Šiauliuose.

„Galime (…) garantuoti, kad šis ginklas, visa ginkluotė bus pristatyta į Ukrainą nedelsiant. Tikslios valandos nepasakysiu, bet ginkluotė iškeliaus praktiškai po viešos apžiūros“, – spaudos konferencijoje bazėje sakė ministras.

Pasak jo, ketvirtadienį Vyriausybė patvirtins „Bayraktar“ perdavimą Ukrainai.

Lėktuvas iš gamintojų Turkijoje į Lietuvą pargabentas pirmadienį.

Krašto apsaugos ministerija už žmonių suaukotas lėšas orlaiviui pirko ginkluotę. Bepilotį Lietuvai nemokamai perdavė Turkijos įmonė „Baykar“.

Bepiločius gaminanti Turkijos įmonė orlaivį nusprendė perduoti po to, kai Lietuvos gyventojai surinko 5,9 mln. eurų šiam lėktuvui įsigyti ir perduoti su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai.

Atsiradus galimybei lėšas panaudoti kitur, orlaivio apginklavimui buvo skirti 1,5 mln. eurų, o likusi suaukota suma paramos rinkėjos „Laisvės TV“ sprendimu skiriama kitoms priemonėms Ukrainai paremti.

„Yra sakoma, kad vienu ginklu karo nelaimėsi, tačiau simboliai bet kuriame, ypatingai kare prieš agresorių, yra nepaprastai svarbūs“, – sakė A. Anušauskas.

Pasak ministro, žmonių surinktos aukos bepiločiam orlaiviui rodo, jog „kartu jie gali padaryti daug“.

Ukrainai perduodamam dronui suteiktas „Vanago“ vardas.

„Mes ne tik nupirkome „Bayraktar“. Mes parodėme pasauliui, ką gali susitelkusi maža nacija“, – sakė „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas.

Pasak Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Petro Beštos, bepilotis „padės Ukrainos gynėjams jų kovoje už Europos laisvę“.

„Lietuva ne tik ryžtingai parodė lyderystę, bet tapo standartų laužytoja. Kas daug kam atrodė neįmanoma, paaiškėjo, kad yra įmanoma lietuviams unikalios strategijos ir valdžios bei valstybės institucijų sinergijos dėka“, – sakė diplomatas.

„Tik kūrybiški sprendimai ir iniciatyvos gali padėti mums laimėti prieš visą žmoniją paskelbtą karą ir užtikrinti saugumą šiais neramiais laikais“, – pridūrė jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer