Arestovyčius apie Suvalkų koridorių: jeigu pakils NATO lėktuvai – iš Rusijos neliks nieko

Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius įsitikinęs, kad Rusijos šantažas, apie ką jie ten bekalbėtų – Zaporižės AE katastrofą, branduolinį ginklą ar Suvalkų koridorių – yra beprasmis. Pagrįsdamas savo žodžius jis pareiškė, kad 4 ukrainiečių naikintuvai su seno tipo ginkluote sunaikino rusų oro gynybą dešiniajame Dnipro krante, o jeigu į orą pakiltų NATO turimi 2,1 tūkst. lėktuvų, Rusija neturėtų jokių šansų.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

07:45 | Baltijos jūra taps NATO vidine jūra – pabrėžė Estijos gynybos ministras

Estijos gynybos ministras Hanno Pevkuras pareiškė, kad kartu su Suomija siekiama užtikrinti Suomijos įlankos kontrolę, tokiu būdu faktiškai apribojant Rusijos įtaką Baltijos jūros regione.

Estų ir suomių turimų raketų skridimo nuotolis viršija Suomijos įlankos plotį. Pasak Estijos gynybos ministro, šalys integruoja savo pakrantės gynybos raketų kompleksus.

„Mes turime integruoti savo pakrantės gynybos raketų kompleksus. Estų ir suomių raketų veikimo nuotolis yra didesnis už Suomių įlankos plotį. Tai reiškia, kad mes apjungsime mūsų priešraketinę gynybą ir keisimės tarpusavyje informacija“, – pareiškė H. Pevkuras.

Jis taip pat pažymėjo, kad šis sprendimas leis „uždaryti“ Suomijos įlanką Rusijos karo laivams. „Baltijos jūra taps vidine NATO jūra kai tik Suomija su Švedija prisijungs prie NATO. Situacija pasikeis“, – aiškino jis.

06:30 | Arestovyčius apie Suvalkų koridorių: jeigu pakils NATO lėktuvai – iš Rusijos neliks nieko

Kalbėdamas „Feigin Live“ jis pareiškė, kad šiuo metu Rusijos karinė vadovybė „nuleidžia“ įsakymus, kurių Rusijos kariuomenė jau nėra pajėgi įgyvendinti.

„Rusijos aukščiausioji vadovybė su aukščiausio lygio užsispyrimu ir toliau pakirtinėja savo pačių kariuomenėje tikėjimą ne tik pergale (ja jau niekas nebetiki), bet ir bent kažkokį tikėjimą nors menkiausiu jų vadovavimo adekvatumu“, – aiškino jis.

Ekspertas pažymi, kad rusų kariai jau netiki net ir tuo, kad karą pavyks kažkaip normaliai užbaigti, jau nekalbant apie pergalę.

Jo teigimu, Rusijos vadovybės bandymas šantažuoti Vakarus branduolinio ginklo panaudojimu ar Suvalkų koridoriaus užgrobimu yra visiškai beprasmis.

„Galima priminti vieną paprastą dalyką. Keturi ukrainiečių lėktuvai su senomis, 86-ųjų raketomis, sutaršė dešiniojo kranto rusų S-300, S-400. Liko nulis. Tai keturi ukrainiečių lėktuvai. NATO vienam smūgiui iš oro, kai jiems prireiks, pakeltų 2,1 tūkst. lėktuvų. Koks dar Suvalkų koridorius? Iki Uralo neliks gyvybės, nieko neliks. Aš turiu omenyje karinę techniką, taikių gyventojų aišku niekas nežudytų. Per 3 paras išvis nieko neliktų. Kam jūs grasinate? Ką jūs ten nurodinėjate? Kokios dar avarijos atominėse elektrinėse? Mes ko iš Putino bijojome, tai adekvatumo praradimo, marškinių plėšymosi, branduolinio ginklo, mobilizacijos. O jie praranda adekvatumą jau net ne kaip desantininkas prie fontano, jie praranda adekvatumą kaip tas nelaimingas pirmaklasis, kurį ketvirtokai dėl kramtomos primušė mokyklos kampe. Dar šiek tiek ir palauš galutinai“, – aiškino jis.

O. Arestovyčius pažymėjo, kad rusai dabar giriasi „trečios ar antros karvidės sienos užėmimu Peskuose“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer