Arestovyčius: po pralaimėjimo Ukrainoje „speciali operacija“ prasidės pačioje Rusijoje

130-oji karo Ukrainoje diena. Šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis praneša, kad iš 2600 Rusijos karių okupuotų Ukrainos gyvenviečių yra išlaisvinta daugiau nei tūkstantis. Tuo pat metu jo patarėjas Oleksijus Arestovyčius teigia, kad pirmas svarbus žingsnis link Rusijos nesėkmės kare prieš Ukrainą bus Chersono susigrąžinimas.

Sekite svarbiausius sekmadienio įvykius su tv3.lt:. 

10:30 | Rusijos pajėgos ir toliau bando destabilizuoti Moldovą

Penktąjį karo Ukrainoje mėnesį Rusijos pajėgos bando destabilizuoti Moldovą, tačiau NATO nemato ženklų, kurie keltų baimę dėl galimos okupantų invazijos į šią šalį.

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Mircea Geoana teigia, kad įsiveržimui į Moldovą Rusija neturėtų karinių pajėgumų.  

Jos teigimu, dabar NATO nemato jokių ženklų, kurie keltų baimę dėl galimos Rusijos invazijos į šalį, skelbia nacionalinis Moldovos transliuotojas „Moldova 1“, kurį cituoja UNIAN.

„Rusijos Federacija neturi karinio potencialo, tačiau pastebimas spaudimas, destabilizavimas, Dmitrijaus Medvedevo pareiškimų ir grasinimų elementų“, – sakė NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja.

09:44 |  Ukraina skelbia sunaikintų okupantų ir karinės technikos skaičius

Nuo vasario 24 iki liepos 3 dienos Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino apie 35 970 Rusijos karių, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Šis skaičius yra 100 didesnis nei praėjusią dieną.

Ukrainos gynėjai taip pat sunaikino: 

  • 1584 (+2) rusų tankus;
  • 3744 (+7) šarvuotus kovinius automobilius;
  • 801 (+1) artilerijos sistemas;
  • 105 (+0) priešlėktuvines karo sistemas;
  • 246 (+0) daugkartinius raketų paleidimo įrenginius (MLRS);
  • 217 (+0) lėktuvų;
  • 17 (+1) sraigtasparnių;
  • 15 (+0) karo laivų/laivų;
  • 2618 (+4) transporto priemonių ir degalų bakų;
  • 64 (+3) specialiosios įrangos.

Skelbiama, kad Rusijos pajėgos didžiausius nuostolius praėjusią parą patyrė nuostolius Kramatorsko ir Bahmuto kryptimis.

09:19 | Suduota saugiau nei 30 smūgių Rusijos okupuotam Melitopolio miestui

Ukrainos pajėgos smogė daugiau nei 30 smūgių į bazę Rusijos okupuotame Melitopolio mieste, pranešė ištremtas miesto meras Ivanas Fiodorovas.

Rusijos naujienų agentūra RIA pranešė, kad smūgiai smogė pietų Ukrainos miesto rajonui, kuriame yra jo oro uostas, tačiau nenurodė, kas nukentėjo.

Tapo aišku, ar Putino kariai peržengtų dar vienos valstybės ribas: NATO skelbia apie pastebimus „grasinimo elementus“ Ukrainos kaimyninei šaliai // Putino kariai ir toliau bando destabilizuoti Moldovą: NATO atskleidė prognozes dėl galimos Rusijos invazijos į šią šalį

Kaip rašo SlyNews, faktai nebuvo patikrinti.

08:43 | Prezidentas: Lietuva pasirengusi sukurti reikiamą infrastruktūrą JAV nuolatinėms pajėgoms

JAV viešintis prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį susitiko su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Marku Schindleriu. Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva siekia nuolatinio JAV karinių pajėgų dislokavimo savo teritorijoje ir yra pasirengusi sukurti visą reikiamą infrastruktūrą.

„Karinis bendradarbiavimas su JAV yra strategiškai svarbus Lietuvai. Transatlantinis ryšys yra tiek Lietuvos, tiek visos Europos saugumui reikšminga sąlyga“, – Prezidentūros pranešime cituojamas G. Nausėda.

Susitikime jis pabrėžė, kad JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir šalis sąjungininkė. Pasak šalies vadovo, JAV ir Lietuvą sieja tvirtas įsipareigojimas demokratinėms vertybėms, žmogaus teisėms ir kolektyviniam saugumui.

Šalies vadovas teigė, kad produktyvus ir ilgalaikis Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su Pensilvanijos nacionaline gvardija prisidėjo prie Lietuvos nacionalinio saugumo ir kariuomenės stiprinimo. 

08:35 | Gaidajus: Okupantai įsitvirtino Lysyčansko apylinkėse

„Rusai įsitvirtino Lysyčansko apylinkėse, miestas dega. Okupantai metė į Lysyčanską, ko gero, visas savo pajėgas. Jie puolė miestą nesuvokiamai žiauria taktika. Per tam tikrą laiką buvo sugriauti administraciniai pastatai. Mieste yra daug rusų ir jų naudojamų ginklų, nepaisant kelių sandėlių su priešo amunicija sunaikinimo“, – sakė jis.

08:21 | Rusijos žiniasklaida kaltina Ukrainą apšaudžius Rusijos okupuotą Melitopolio aerodromą

Rusijos valstybės kontroliuojama žiniasklaida „RIA Novosti“ teigė, kad Ukrainos pajėgos, laikinai apšaudytos, du kartus užėmė Melitopolį liepos 3-osios naktį.

Šio teiginio Ukrainos valdžia nepatvirtino.

07:45 | Ukraina Kyjivo srityje nukenksmino beveik 48 tūkst. sprogmenų

Pasak Kyjivo regiono karinės administracijos, iki šiol ištirta ir išvalyta nuo sprogmenų daugiau nei 17 tūkst. hektarų teritorijos.

Nukenksminta beveik 48 tūkst. sprogmenų.

07:15 | Karo studijų institutas: Ukrainos pajėgos greičiausiai tyčia pasitraukė iš Lysyčansko

Karo studijų institutas paskebtoje naujausiose ataskaitoje pranešė kad Rusijos pajėgos nepatyrė didelio pasipriešinimo įžengdamos į Lysyčanską.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer