Arvydas Anušauskas: Rusija perduos Baltarusijai taktinių raketų kompleksus

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pranešė, kad Rusija nusprendė Baltarusijai perduoti taktinių raketų kompleksus, todėl, ministro teigimu, NATO turėtų priimti naujus sprendimus.

A. Anušauskas teigė, kad vertėtų pradėti kalbėti apie tai, ar kaip atsako į Rusijos veiksmus dislokuoti Lietuvoje smogiamosios aviacijos junginius.

„Nuolat Vakarų valstybes šantažuojantis Putinas nepamiršo ir karinio šantažo atnaujinimo. Lukašenkai pasiūlė modernizuoti jo turimus SU -25 nešti branduolinį ginklą ir per artimiausius kelis mėnesius Baltarusijai perduoti taktinių raketų kompleksus „Iskander-M“. Tuos pačius, kurie ir taip yra Baltarusijoje ir šaudė į Ukrainą.

Ką gi, nauji NATO sprendiniai dėl oro gynybos kaip tik laukiami. Tačiau, matyt, reikėtų pradėti kalbėtis ir dėl asimetrinių priemonių arsenalo papildymo. Pavyzdžiui, dėl mobilių raketinių sistemų M142 HIMARS išankstinio dislokavimo, kol mes po kelių metų įsigysime nuosavas sistemas.

Taip pat dėl aviacijos pajėgumų didinimo Lietuvoje – mums dabar neturint galimybių sukurti smogiamosios aviacijos junginio, gal reikėtų NATO formate kūrybiškiau pasižiūrėti į papildomų aviacijos pajėgumų sukūrimą Lietuvoje. Kad ir apmokant mūsų lakūnus, perduodant rytiniam flangui papildomą pajėgumą, kurio išlaikymo naštą pasidalintume. Žinoma tai būtų ne vienadieniai ir ne čia pat įgyvendinami sprendimai, kuriuos pirmiausia turėtų vertinti kariniai specialistai.

Tai tik idėjos ir jautrios temos (ir asimetrinis atsakas gali būti dar kitoks), bet reaguoti į tai, kad vienas diktatorius kitam diktatoriui siūlo pasidalinti branduoliniais pampersais, vis tiek reikės“, – socialiniame tinkle rašė A. Anušauskas.

Rusija perduos Baltarusijai raketų kompleksų „Iskander“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pranešė apie sprendimą perduoti Baltarusijai trumpo nuotolio balistinių raketų „Iskander M“, galinčių nešti branduolines kovines galvutes, šeštadienį pranešė rusų žiniasklaida.

„Kaip sutarėme su jumis, o jūs iškėlėte tokį klausimą – sprendimas priimtas. Artimiausiais mėnesiais mes perduosime Baltarusijai taktinių raketų kompleksų „Iskander M“, galinčių naudoti tiek balistines, tiek sparnuotąsias raketas“, – sakė V. Putinas, šeštadienį Sankt Peterburge susitikęs su autoritariniu Baltarusijos lyderiu Aliaksandru Lukašenka.

A. Lukašenka dar pernai lapkritį sakė, kad Minskas norėtų gauti iš Rusijos kelis divizionus „Iskander M“, kad galėtų juos dislokuoti prie šalies vakarinių ir pietinių sienų.

Minskas taip pat sakė planuojantis pirkti iš Rusijos modernių oro erdvės gynybos sistemų „S-400 Triumf“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer