Visus darbuotojus atleidžiančios „Elkados“ vadovė: neišgyvename

Visus darbuotojus atleidžiančios „Elkados“ vadovė: neišgyvename

Ruošiantis likviduoti ilgiau nei 50 metų veikiančią Panevėžio viršutinių rūbų siuvimo įmonę „Elkada“ atleidžiami visi jos darbuotojai. Bendrovės direktorė sako, kad mažėjant užsakovų kainoms ir didėjant išlaidoms veikla tampa nekonkurencinga.

Liepos 4-ąją įmonė Užimtumo tarnybai pranešė apie atleidimą įspėjusi 31 darbuotoją – daugiausia siuvėjas ir lygintojas.

„Elkados“ vadovė Izolda Rakauskaitė sako, jog bendrovę nutarta likviduoti, nes didėjant išlaidoms dėl minimalios mėnesio algos užsakovai nesutinka už paslaugas mokėti daugiau.

„Tai akcininkų reikalas, jie likviduoja įmonę. Nelabai pragyvenome, griuvo vienas padalinys. Labai gaila, labai liūdime, įmonė labai ilgai dirbanti. Tiesiog kainos mažos užsakovų, neišgyvename – dar minimali (alga – BNS) didės, o mums tiek užsakovas nepakels (…) Priėmė sprendimą užsidaryti, kas čia per verslas, jei net ant nulio neišeina“, – BNS teigė I. Rakauskaitė.

100 proc. „Elkados“ akcijų valdo Lietuvos kurčiųjų draugija.

Anot I. Rakauskaitės, kai kurie užsakovai, daugiausiai iš Lietuvos, pigesnius rūbus ima siūti Azijoje.

„Užsakovai neduoda didelių kainų, dėl kainų reikia derėtis labai, nori visi pigiau, kad pasiūtume, o minimali alga tai didėja (…) Kiek žinau, randa kur pigiau – mokyklinės uniformos išvažiavo kažkur į Vietnamą siūti. Užsakovai – vietiniai, buvo iš Latvijos“, – kalbėjo įmonės vadovė.

I. Rakauskaitė taip pat teigia, kad mažėja ir įmonės našumas: „Naujų siuvėjų nėra, tos pačios ir našumas jų mažėja. Nebėra kaip pakelti našumo, kiek tas žmogus gali dirbti, ar tokia minimali alga, ar tokia“.

„Elkada“ Panevėžyje veikė nuo 1967-ųjų. Registrų centro duomenimis, įmonė pernai gavo 424,3 tūkst. eurų pajamų ir patyrė 114,5 tūkst. eurų nuostolį, nuostolingai bendrovė dirbo ir 2020 bei 2019 metais.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer