Atsakė, ar karalienės mirtį galėjo paspartinti vyro netektis: abu mirė keliolikos mėnesių skirtumu

Manoma, kad karalienės Elžbietos II mirtis atėjo anksčiau laiko dėl sudaužytos širdies, po mylimo princo Philipo netekties. Viena gydytoja apžvelgė karalienės gyvenimą ir atsakė į klausimą, ar britų monarchės mirčiai įtakos galėjo turėti prieš metus patirta vyro netektis.

Gydytoja mano, kad viena iš priežasčių, dėl ko eidama 97-uosius metus mirė karalienė Elžbieta II, buvo mylimo vyro, princo Philipo netektis. Specialistė sako, kad netekus vyro, karalienei Elžbietai II buvo sunku toliau gyventi neturint šalia savo „jėgos ir palaikymo“.

Karališkoji pora buvo susituokę 73 metus. Praėjusių metų balandžio 9 dieną visą pasaulį apskriejo žinia, kad mirė Edinburgo hercogas. Iki vyro 100-ojo gimtadienio buvo likę vos du mėnesiai.

Daktarė Deb Cohen-Jones, Australijos bendrosios praktikos gydytoja, kalbėdama su „Daily Mail“ sakė, kad mylimo žmogaus praradimas gali pakenkti partnerio sveikatai, tačiau negali tiksliai atsakyti ar įmanoma mirti nuo sudaužytos širdies skausmo.

„Mokslas apie tai vienareikšmiškai nekalba, tačiau toks reiškinys yra išties pastebėtas. Visgi, dažniau tos reiškinys pastebimas kaip „valios“, o ne sveikatos praradimas“, – sakė ji.

Unikalus ryšys su sutuoktiniu

Žvelgiant iš fiziologinės pusės, princo Philipo netektis karalienei galėjo sukelti didžiulį stresą, o dėl to padidėjo jos kortizolio lygis.  Stresas, kartais sumenkintas kaip sunkaus darbo pasekmė, gali turėti gilų ir rimtą, kartais mirtiną, poveikį žmogaus organizmui.

Širdies chirurgė Nikki Stamp sakė „ABC“, kad stresas netekus vyro ar žmonos gali sukelti „grandininę reakciją“, kuri gali sukelti mirtį:

„Žinome, kad kai kuriems žmonėms stresas dėl mylimo žmogaus netekties ar bet koks stresą sukeliantis įvykis jūsų gyvenime sukelia daugybę fizinio kūno reakcijų, kurios gali sukelti ligas, o kartais ir ligas. Kitiems tai gali sukelti net ir mirtį. Pastaraisiais metais toks reiškinys yra vis labiau tyrinėjamas.“

Buvęs karalienės Elžbietos II padėjėjas Paulas Burrellas anksčiau buvo pasakojęs apie unikalų karališkosios poros ryšį, rašoma dailymail.co.uk.

„Karalienė „kelnes“ mūvėjo viešai, tačiau už uždarų durų ji buvo pažeidžiamesnė. Ji leido princui Philipui būti namų šeimininku, todėl jis vadovavo visiems rūmams, valdė karališkąjį verslą, buvo generalinis direktorius“, – sakė J. Burrellas.

Nors nėra įrodymų, kad karalienė Elžbieta II mirė nuo netekties sukelto streso ir sielvarto, tačiau jos sveikata neabejotinai pradėjo blogėti mirus vyrui.

96 metų karalienė turėjo judėjimo problemų, dėl kurių ji vis rečiau dalyvaudavo renginiuose. Praėjusių metų rudenį karalienė taip pat buvo praleidusi naktį ligoninėje dėl iki šiol nežinomos ligos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer