Kryme žlugo „aksominis sezonas“: rusų turistų privilioti nepavyksta net ir labai prašant

Okuopuotame Kryme taip vadinamas „aksominis sezonas“, tai yra rugpjūčio – spalio mėnesių atostogų metas, žlugo. Turistai baiminasi važiuoti į pusiasalį dėl sprogimų danguje ir karinėse bazėse. Viešbučiai faktiškai tušti, o kai kurie buvo priversti ir išvis užsidaryti, skelbiama „Obozrevatel“.

Ukrainos žiniasklaidoje skelbiama, kad verslo sezonas kurortiniame Kryme baigėsi nuostolingai, nuomoję butus vietos gyventojai skundžiasi nesulaukiantys norinčiųjų. Rusai ne tik baiminasi sprogimų, bet ir skundžiasi ženkliai išaugusiomis maisto kainomis.

„Man skambino savininkai ir vadybininkai iš Eupatorijos, Simeizos, Alupkos, Sudako. Jie visi, švelniai tariant, šokiruoti. Visi rugsėjui turėjo rezervacijų apie 70 proc. Dabar liko 10-15 proc. Visi likę atsisakė kelionių. Jie yra pasirengę mažinti kainas 30-40 proc., kad tik užpildytų viešbučius. Arba jiems reiks užsidaryti – kokia prasmė dirbti dėl 10-15 proc. svečių?“ – „Obozrevatel“ cituojamas Krymo turizmo agentūros darbuotojas Artiomas.

Vienas iš viešbučio Koktebelyje vadybininkų papasakojo, kad jie jau du trečdalius rezervacijų panaikino rugsėjo pabaigai ir spalio pradžiai. „Šeimininkas mums pasakė, kad turime svečius įtikinti atvažiuoti, kitaip viešbutis užsidarys ir liksime be atlyginimų. Kai mes bandome turistams ką nors sakyti, tai tie tik juokėsi ar net piktinosi. Sako: kas mums garantuos saugumą nuo skrendančių raketų? Kas vaikus gelbės, jeigu raketos nuolaužos nukris į viešbutį ir jis užsidegs? Jie pakeitė savo planus į atostogas Turkijoje ar Egipte, o pas mus grįš kai „spec. karinė operacija“ baigsis. Tai mes jau užsidarinėjame“, – cituojamas jis.

Analogiška situacija ir apartamentų nuomos rinkoje. Viena iš nuomotojų pasakojo per vasarą uždirbusi pusę tos sumos, kurią įprastai gaudavo per sezoną. Maža to, antroji rugpjūčio pusė ir rugsėjis tapo nuostolingi: iš 15 užsakymų atvažiavo vos dvi šeimos. „Likusieji jau pirmą dieną po sprogimų karinėje oro bazėje parašė, kad jų nelaukčiau. Ir kiek mes juos bandėm įkalbinėti – viskas beprasmiška. Niekas nenori važiuoti ir naktį šokinėti nuo sprogimų danguje“, – skundėsi moteris iš Aluštos.

Kita kambarius nuomojanti Eupatorijoje moteris skundėsi, kad dalis jos klientų išvyko iškart po pirmų sprogimų Novofedorivkoje, likusieji – Džankojuje. Rugsėjį išvis niekas nevažiavo. „Likau be uždarbio ir dabar nežinau, iš ko mokėsiu komunalinius mokesčius žiemą. O dar kambarių remontą reikia juk daryti prieš naują sezoną. Aš nežinau, kada visa tai baigsis, aš jau pavargau. Galvojom, gyvensim kaip žmonės, o dabar čia velniai žino, kas darosi“, – piktinosi ji.

Rusų turistams mėgautis rudenine šiluma (dar šį savaitgalį Kryme prognozuojama ir iki 30 laipsnių karščio) atbaidė mintis, kad lengvai į Rusiją grįžti gali ir nepavykti – baiminamasi ukrainiečių diversijos prieš Krymo pusiasalį su žemynine Rusija jungiantį tiltą. Sumažėjus turistų srautui įsisuko uždaras ratas, nes išaugo vietos verslininkų produkcijos kainos. Maistas rugsėjį pabrango apie 20 proc., o tai dar labiau atbaidė potencialius lankytojus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer