Bidenas: „mažai tikėtina“, kad Lenkijoje sprogusi raketa buvo paleista iš Rusijos

JAV prezidentas Joe Bidenas po skubaus pasaulio lyderių susitikimo pareiškė, kad „mažai tikėtina“, jog raketa, dėl kurios Lenkijoje įvyko sprogimai ir žuvo du žmonės, buvo paleista iš Rusijos.

Šį JAV lyderio pareiškimą cituoja „The Guardian“. J. Bidenas pabrėžė, kad pirmiausia nori išsiaiškinti, „kas atsitiko“, o tada nuspręsti dėl „kito žingsnio“.

Paklaustas, ar raketa buvo paleista iš Rusijos, Bidenas sakė: „Yra išankstinė informacija, kuri tai paneigia. Nenoriu apie tai kalbėti, kol neatliksime išsamaus tyrimo. Bet pagal trajektorijos linijas vargu ar ji buvo paleista iš Rusijos, bet pamatysime“.

Balyje į Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikimą susirinkę pasaulio lyderiai trečiadienio naktį surengė nepaprastąjį posėdį po Lenkijoje įvykusių sprogimų, kuriuos, Ukrainos ir Lenkijos valdžios institucijų teigimu, sukėlė Rusijoje pagamintos raketos.

Posėdį sušaukė JAV prezidentas J. Bidenas, kai antradienio vakarą du žmonės žuvo per sprogimą Pševodo kaime, esančiame rytinėje Lenkijos dalyje netoli sienos su Ukraina, pranešė Baltieji rūmai, skelbia „Reuters“.

Susitikime dalyvavo JAV, Vokietijos, Kanados, Nyderlandų, Japonijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos vadovai. Visos, išskyrus Japoniją, yra NATO, gynybos aljanso, kuriam priklauso ir Lenkija, narės.

Sprendimas, kad Maskva yra kalta dėl sprogimo, gali suaktyvinti NATO kolektyvinės gynybos principą, žinomą kaip 5 straipsnis, pagal kurį užpuolimas prieš vieną iš Aljanso narių yra laikomas visų puolimu, o tai yra pretekstas kariniam atsakui.

Susitikimo pradžioje lyderiai trumpam buvo matyti kartu prie derybų stalo. J. Bidenas pasakė „ne“, kai žurnalistai paklausė, ar jis galėtų pasidalinti tuo, ką žino apie sprogimą Lenkijoje. Klausimo dėl galimo Rusijos įsikišimo jis nekomentavo. Pareigūnai teigė, kad kol kas neaišku, kiek truks susitikimas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer