Dabar – „nuobodžiausias karo etapas“, Arestovyčius pasakė, kada sulauksime lūžio

Šiuo metu Ukraina išgyvena „nuobodžiausią karo su Rusija laikotarpį“, teigia Ukrainos prezidentūros kanclerio patarėjas Oleksijus Arestovyčius. Jo teigimu, Vakarams Ukrainai tiekiant vis daugiau ginklų, o Vladimirui Putinui ir jo kariams silpstant, lūžis kare gali įvykti kitąmet vasarį–kovą.

Kalbėdamasis su rusų teisininku ir žmogaus teisių aktyvistu Marku Feiginu, O. Arestovyčius sakė, kad, jo nuomone, Europa priėmė daug griežtesnių sprendimų Rusijos atžvilgiu nei Amerika.

„Mokymo misija plečiasi, karinė gamyba Europoje labai stipri. Apskritai Europa priėmė aktyvaus reagavimo į karinius iššūkius strategiją. Tai tiesiogiai paveiks mūsų galimybes, tik reikia šiek tiek laiko atkurti pramonę, kuri 30 metų buvo komoje“, – sakė O. Arestovyčius.

Jis pažymėjo, kad Ukrainai iš Vakarų tiekiamų „ginklų asortimentas, kiekis ir kokybė nuolat didėja“: „Lėčiau, nei mes norėtume, bet vis didėja. Nes jei Vakarai leisis į kompromisus, tai jiems reikš katastrofą. Ir jie niekada nebebus tokie, kokie buvo, jiems bus sunku išsivaduoti iš bėdų, nes tai reikštų, kad reikia suabejoti visų jų sąjungininkų pozicija, įskaitant klausimą Rytų Azijoje – dėl Kinijos“.

Be to, pabrėžė O. Arestovyčius, Vakarų kompromisas su Rusija reikštų bet kurio agresoriaus skatinimą pažeisti tarptautinę teisę.

„Taip negalima, tai reikštų sugriauti visą pasaulinio saugumo sistemą“, – sakė prezidentūros kanclerio patarėjas.

Taip pat, jo teigimu, europiečiai puikiai žino, kad V. Putinas ginklavimosi varžybose neišvengiamai pralaimės, nes jau dabar Rusija bando sukrapštyti visus įmanomus savo resursus.

„Rusai išvežė visas savo kariuomenes, karinius samdinius net iš Malio, kur jie saugojo urano šaltinius. Rusija krapšto paskutinius išteklius. Jie neturi kuo aprengti kariuomenės, perka amuniciją iš Šiaurės Korėjos, karių daliniuose vyksta sukilimai“, – tvirtino O. Arestovyčius.

„Manau, vasaris–kovas bus lūžio taškas [kare]. [Rusai] bando tai vilkinti, susitarti. Jiems reikia atsikvėpti, kad paruoštų mobilizuotuosius, nupirktų daugiau iranietiško šlamšto, šiek tiek užšaldytų ir užtemdytų Ukrainą (omenyje turimi išpuoliai prieš energetikos infrastruktūrą – red. past.).

Visi šie bandymai matomi. Tam tikra prasme tai pats nuobodžiausias karo laikotarpis, nes aišku, kas bus toliau. Bet tai tiesiog reikia išgyventi“, – reziumavo O. Arestovyčius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer