Dėl augančių kainų gyventojams pradėjo dalyti pinigus – skiria iki 1031 euro

Kylant vis didesniam nerimui dėl infliacijos JAV vietiniai valstijų politikai verčiasi per galvą, kad tik galėtų piliečiams skirti pinigų. Iki šiol bent 20 valstijų buvo priimti teisės aktai, pagal kuriuos gyventojams bus pervesti pinigai, rašo „Yahoo Finance“.

Tokie sprendimai tapo įmanomi dėl to, kad šiuo metu valstijų biudžetai gauna nemažai papildomų lėšų. Jie motyvuojami tuo, kad reikia padėti žmonėms dėl didžiausio per pastaruosius 40 metų kainų augimo šalyje.

Bene dosniausia šiuo metu yra Kalifornijos valstija. Joje patvirtintas biudžetas, numatantis „Viduriniosios klasės mokesčių kompensaciją“.

Pagal šią priemonę gyventojams bus išsiųsti čekiai sumai iki 1050 JAV dolerių (dabartiniu kursu tai būtų 1031 euras). Skaičiuojama, kad į šią kompensaciją pretenduoja 23 mln. valstijos gyventojų.

Tačiau Kalifornija nėra vienintelė valstija, pažėrusi pinigų gyventojams. Nepriklausomai nuo geografijos ar partinės priklausomybės panašių priemonių imasi ir kitų valstijų vietos valdžios.

JAV rytinėje pakrantėje esančioje Maine‘o valstijoje gyventojams yra numatytos 850 dolerių (maždaug 835 eurų) išmokos. Už 8 tūkst. kilometrų į vakarus Ramiajame vandenyne esančiuose Havajuose gyventojams bus išmokėta po 300 dolerių (295 eurus).

Skirtingo dydžio išmokos taip pat numatytos Kolorado, Delawero ir kitose valstijose.

Panašūs sprendimai dažniausiai priimami tose valstijose, kur vietos valdžia priklauso Demokratų partijai. Tačiau vienkartinės išmokos gyventojams numatytos ir Pietų Karolinoje, kur valdo respublikonai.

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, šiuo metu taip pat fiksuojama rekordinė infliacija.

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, birželio mėnesį, palyginti su 2021 m. birželiu, mūsų šalyje kainų augimas siekė 20,5 proc.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro prekių ir paslaugų, transporto prekių ir paslaugų kainų padidėjimas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija portalą tv3.lt informavo, kad šį rudenį Vyriausybė gali pasiūlyti naujas priemones, kurios gyventojams padėtų išgyventi tokį spartų prekių ir paslaugų kainų didėjimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer