Diana Nausėdienė apsilankė vaikų stovykloje: nustebino vasarišku įvaizdžiu

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį lankėsi Vilniaus rajone įsikūrusioje lituanistinėje vaikų vasaros stovykloje „Virtualioji istorija. Senosios Lietuvos sostinės“.

Jau septintą kartą organizuojamoje stovykloje susirinko vaikai ir mokytojai iš Lietuvos mokyklų ir užsienyje veikiančių lituanistinių mokyklėlių. Devynias dienas trunkančioje stovykloje vaikai gilina lietuvių kalbos žinias, stiprina ryšį su Lietuva, susipažįsta su skirtingais šalies istoriniais laikmečiais ir kultūra, rašoma Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos pranešime.

Šiųmetės stovyklos dalyviai aplankė keturias Lietuvos sostines: Trakus, Kernavę, Vilnių ir Kauną, dalyvavo skirtingose edukacijose bei kartu su profesionalais mokėsi filmavimo ir fotografavimo meno.

Pirmoji ponia apsilankymo stovykloje metu stebėjo stovyklos dalyvių vaidinimą-ritualą, kuriame vaikai, pasitelkę simboliką, atkūrė Lietuvos sostinių istoriją ir šiandienines geopolitines aktualijas.

Vaikai kartu su pirmąja ponia stebėjo ir iš savo filmuotų vaizdų sumontuotą baigiamąjį stovyklos filmuką, kuriame įamžintos patirtys stovykloje.

D. Nausėdienė susitikime domėjosi dalyvių įspūdžiais Lietuvoje, su mokytojais aptarė lituanistinio švietimo aktualijas ir iššūkius, padėkojo už atsidavimą mokytojo profesijai ir gimtosios kalbos ugdymui.

Stovykloje šiemet dalyvavo 15 vaikų iš Ukmergės ir Šiaulių mokyklų ir 64 vaikai, lankantys lituanistines mokyklas Škotijoje, Airijoje, Ispanijoje, Norvegijoje ir Liuksemburge.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer