Dingusio 15-mečio tėvas neslepia, kad mažai vilties rasti sūnų gyvą: „Ieškome kūno“

Šeštadienį Vilniuje dingęs penkiolikmetis Mykolas Davidonis vis dar nesurastas. Ant kojų sukeltos specialiosios tarnybos paieškas toliau tęsia toje vietoje, kur buvo rasti paauglio daiktai. O dalis prie paieškų prisidėjusių savanorių, kartu su penkiolikmečio tėvu, Neries pakrantes apžiūrinėjo maždaug trisdešimties kilometrų nuo Vilniaus atstumu.

Vaikino tėvas neslepia jau nesitikintis rasti sūnaus gyvo. Priešingai nei mama, kuri ne tik dėkoja padedantiems ieškoti vaiko žmonėms, bet ir žada už vertingą informaciją atsilyginti pinigais.

Dešimtą ryto nuo Šilo link Žirmūnų tilto, pasitelkę specialiai apmokytą šunį, penkiolikmečio Mykolo Davidonio paiešką tęsia ugniagesiai gelbėtojai. Pakrantę iš valties apžiūri trys jų komandos. O kiekvieną pakrantės centimetrą įdėmiai tyrinėja paauglio tėvas, policijos pareigūnai, šauliai.

Kelios akimirkos ir prie pareigūnų prisijungęs savanoris randa banko kortelę: „BSB banko…. Kažkokia „Gold“ viza.“

Tiesa, netrukus paaiškėja, kad radinys veikiausiai priklauso baltarusiui, bet ne ieškomam paaugliui: „Radau kortelę, bet nežinau kam priklauso: ar rusui, ar ukrainiečiui. – Kur radot? – Tenai.“

Netrukus maždaug ten, kur buvo rasti Mykolo Davidonio striukė, kuprinė, ausinės, jų dėklas, telefonas ir banko kortelė, susirenka ir daugiau savanorių.

Paieškos tęsiamos nuo ankstaus ryto. Apžiūrima kiekviena net menkiausia vieta. Šauliai pasiekia Žirmūnų tilto angas. Paieškose dalyvauja ir vaikino draugai.

„Pasistūmėta, rasti kažkokie daiktai, bet tik daiktai, o toliau… Na, kas, didėja tos paieškos… kurios patikrintos… na, siaurinam teritoriją, kurioje reikia atlikti naujas paieškas“, – teigia paauglio tėvas Mindaugas.

Tik ieškoti, kaip sako Mykolo tėtis, vien Vilniuje jau negana. Neries upė apžiūrima keliasdešimt kilometrų nuo Vilniaus, netoli Dūkštų kaimo. Dalis savanorių paieškas tęsia jau netoli Vievio. Susirenka prie tilto, skirstosi grupėmis, ir paieškas tęsia toliau. Vidurdienį ten suvažiuoja dešimtys savanorių.

„Norisi žmonėms padėti, daug kam gali tokia situacija atsitikti“, – sako savanoris Gediminas.

„Turiu penkiolikos metų dukrą ir įsivaizduoju skausmą tėvų. Kad jie negali rasti savo vaiko. Jeigu mes būsim vieningi, tai bus greičiau rastas berniukas, tikiuosi labai“, – kalba savanorė Kristina.

Paiešką koordinuojantis paauglio tėvas žmonių prašo radus bet kokį daiktą neliesti jo plikomis rankomis: „Pagal visas taisykles, kad įkalčių kažkokių, jeigu jie bus… Kad nečiupinėt.“

Nerį apžiūri ir „Vilniaus baidarių“ savanoriai, sveikuolių sąjungos atstovai.

„Kadangi vandeny matomumas geresnis nei iš kranto. Šiuo metu Neryje plaukia keturios baidarės, iš kurių dvi plaukia iš vieno šono, ir dvi iš kito“, – teigia „Vilniaus baidarių“ savanoris Tadas Bytautas.

Tik štai paauglio tėvas gyvo sūnaus rasti beveik nesitiki.

„Paieška tokia, vis tiek, ieškome kūno. Ne paslaptis. Tai, jeigu kas nors stebi savarankiškai pakrantes, tai radus kūną, tai tikrai nieko nedaryt patiems, o informuoti. Tų kontaktų pilna visur. Reikia, kad policija pirmi atvažiuotų“, – sako paauglio tėvas Mindaugas.

Ir versiją esą paauglys sūnus galėjo maištaudamas tiesiog išeiti iš namų, tėvas atmeta: „Ne. Tris paras pabūti išėjus… Žmogus pirmą kartą, gyvenime tokių dalykų nebūna.“

O paauglio mama priešingai – tikisi geriausio – savo vaiką išvysti gyvą ir sveiką. Ir į Lietuvos žmones ji kreipiasi turėdama kelias žinias – dėkoja už pagalbą ieškant Mykolo, o už vertingą informaciją net siūlo pinigų:

„Jeigu galvojate, kad turima informacija yra verta kažkokių pinigų, taip pat prašau, informuokite mus. Padėkite, padėkite mums surasti savo vaiką. Mes labai mylime savo vaiką. Be galo, be krašto. Visai šeimai jis yra pats svarbiausias asmuo. Ir Mykolas puikiai tą žino. Jeigu kažkas kažką matėte ar panašų asmenį į Mykolą, važiuojantį transportu, nufotografuokit, atsiųskit informaciją. Tikiuosi, kad mes jį rasim sveiką ir gyvą.“

Kol vyksta paieškos, Policijos departamento atstovas prašo žmonių nekelti sąmokslo teorijų.

„Jau nuo vakar matome sukeltą ažiotažą, mūsų manymu, per didelį viešojoje erdvėje, žmonės kelia neįtikėtinas versijas neturėdami tam jokių įrodymų, nei jokių pagrįstų duomenų. Tai tikrai trukdo tyrimui, nes visą informaciją reikia tikrinti. Tai tikrai prašome žmonių elgtis labai atsakingai. Netrukdyti pareigūnams dirbti“, – sako policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

O kol vyksta ikiteisminis tyrimas, kol tęsiasi paieškos, daugiau informacijos pareigūnai šykšti. Penkiolikmetis Mykolas Davidonis dingo šeštadienį. Apie ketvirtą popiet jis susitiko su draugais prie Vingio kino teatro. O jau po pusvalandžio bendraudamas vaizdo skambučiu su bičiuliu jis prisipažino nesiorientuojantis, kur yra. Paauglys dingo eidamas iš draugo gimtadienio. Apie šeštą vakaro jau susisiekti su juo tėvai negalėjo. Telefonas buvo išjungtas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer