Drama karališkoje šeimoje: Charlesas III „liepė“ princui Harry nesivežti žmonos pas mirštančią karalienę

Karalius Charlesas III (Karolis III) „liepė“ princui Harry nesivežti žmonos Meghan Markle į Balmoralio pilį, kai jis ir kiti vyresnieji karališkosios šeimos nariai skubėjo pas mirštančią karalienę.

Pas karalienę – „tik patys artimiausi šeimos nariai“

Asmeninės šeimos tragedijos fone, kai ketvirtadienį, sulaukusi 96 metų, mirė karalienė, vyko ir nedidelė buitinė drama, kurios sūkuryje atsidūrė Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė.

Tai tapo savotišku laimingu sutapimu, kad Harry ir Meghan buvo šioje šalyje, kai mirė princo močiutė, ir taip išvengė emocingo ir neabejotinai traumuojančio transatlantinio bėgimo, kai karalienės sveikata sutriko.

Nepaisant pastarųjų kelerių metų rietenų, niekas nepaneigs, kad princas turi teisę gedėti savo mylimos močiutės, su kuria visada palaikė šiltus ir linksmus santykius.

Tačiau, kai karališkuosius namus buvo apėmęs rūpestis dėl sergančios monarchės, Saseksai sukėlė precedento neturintį šurmulį rūmų užkulisiuose, paskelbę, kad Harry ir Meghan keliaus į Balmoralą kartu.

Kaip rašo „The Sun“, princas Harry buvo Frogmoro kotedže, kai jam paskambino tėvas ir paprašė nesivežti Meghan.

Charlesas III (Karolis III) pasakė Harry, kad tokiu liūdnu metu Meghan būti Balmorale nėra teisinga ir tinkama.

„Jam buvo pabrėžta, kad Kate nevažiuos ir kad iš tikrųjų ten turėtų būti tik patys artimiausi šeimos nariai“, – praneša rūmų šaltinis.

Charlesas III (Karolis III) labai aiškiai pasakė, kad Meghan nebus laukiama.

Tarp skirtingų pranešimų – vos pusvalandis

Tuo tarpu „The Telegraph“ pranešė, kad dėl konstitucinių priežasčių Harry iš pradžių nebuvo pakviestas, kai vyresnieji karališkosios šeimos nariai, tarp jų ir jo brolis princas Viljamas, vyko į Balmoralą.

Karališkasis informatorius taip pat sakė, kad „gana sunku praleisti daug laiko su žmogumi, kuris netrukus išleis apie tave pasakojančią knygą“.

Kitas pridūrė: „Manau, kad bendra reakcija į Harry ir Meghan elgesį, tiesą sakant, buvo neįtikėtina.“

Žinia apie jų planus atėjo per nedidelę žiniasklaidos grupę, su kuria Saseksai mano, kad dera bendrauti, o 13.53 val. ją twitter‘yje paskelbė žurnalistai. Pareiškime buvo rašoma: „Iš atstovo spaudai: Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė keliaus į Škotiją“.

Tai tapo naujiena rūmams, ir ji nebuvo gerai priimta. Daugelis už karališkųjų sienų, atvirai kalbant, buvo nepatiklūs.

Po pirmojo Sasekso sutuoktinių pranešimo praėjo vos pusvalandis, per kurį viskas išsisprendė.

Kol kas neaišku, kokį spaudimą darė patys rūmai ir ar prie to prisidėjo vyresnieji karališkosios šeimos nariai, tačiau poros atstovas spaudai ėmė karštligiškai „aiškinti“ jų poziciją, tuos pačius žurnalistus informuodamas, kad „šiuo metu keliauja tik hercogas“.

Kas tiksliai įvyko, galima tik spėlioti. Kai kas sako, kad Harry ir Meghan nepagalvojo, jog Viljamo žmonos ten nebus, vietoj to Kate liks Londone. Kai tai išaiškėjo, jie suprato, kaip blogai jų pranešimas atrodo.

Kiti mano, kad Meghan vykti buvo faktiškai uždrausta, pasinaudojant argumentu, kad Kate, dabar jau Velso princesė, liko namuose.

Kad ir kaip bebūtų, jų skubotas pranešimas, kad į šiaurę iš sostinės keliaus tik Haris, sukėlė patarėjų palengvėjimą.

Ne visi spėjo atsisveikinti

Atmetus pastarųjų kelerių metų nuoskaudas, pats pirminis pranešimas, jog abu Sasekso sutuoktiniai keliaus, rūmų informatorių nuomone, buvo laikomas visiškai netinkamu dėl vienos labai paprastos priežasties: tai buvo privatus, šeimyninis momentas.

Kai karalienė mirė, dalyvavo tik du vyriausi monarchės vaikai – Charlesas ir Anne.

Kiti jos vaikai, Andrew ir Edvardas, atvyko iš karto, kai tik galėjo, lėktuvu su princu Villiamu, kuris dabar yra pirmas eilėje į sostą.

Edvardą lydėjo jo žmona Sofija, tačiau karalienė ją dievino ir laikė antrąja dukra, todėl tikėtina, kad ji ten buvo monarchės prašymu.

Nors dauguma manė, kad Kate pasiliko, nes tai buvo pirmoji jos vaikų diena mokykloje, ir tai iš dalies tiesa, ji instinktyviai žinojo, kad tai buvo svarbi akimirka karalienės kraujo šeimai.

Karališkosios šeimos susiskaldymas

Neįmanoma pamiršti ir to, kad visi šie įvykiai vyksta neįsivaizduojamo kartėlio fone.

Atotrūkis tarp brolių toks gilus, kad nors Harry ir Villiamas šią savaitę laikinai gyveno Vindzore vos už kelių minučių kelio pėsčiomis vienas nuo kito, nė viena pusė nebandė susisiekti.

Santykiai ne ką geresni ir su kitais šeimos nariais – karalius Charlesas III (Karolis III) liko ypač suglumęs ir giliai įskaudintas nuolatinių jaunesniojo sūnaus išpuolių.

Nors niekas nenori karo visais frontais, mažai kas skuba atleisti ar pamiršti Meghan išsakytus ir labai žalingus kaltinimus šeimos nariams ir pačiai monarchijos institucijai.

Pastebėta, kad Harry nebuvo pakviestas prisijungti prie šeimos šventės, kuri ketvirtadienį išskrido į šiaurę.

Jis pats privačiu lėktuvu atskrido į Balmoralą ir vienišas važiavo į pilį, į kurią galiausiai atvyko 19.52 val. vakaro – praėjus pusantros valandos po istorinio rūmų pareiškimo, kuriuo tauta buvo informuota apie Jos Didenybės mirtį.

Sasekso kunigaikščio veide ryškėjo sielvartas, kai jis buvo nuvežtas į Vindzoro pilies teritoriją pralaimėjus lenktynes su laiku ir nespėjus prie savo močiutės lovos nuvykti šiai dar esant gyvai.

8.28 val. ryto, praėjus kiek daugiau nei 12 valandų, jis buvo pastebėtas išvežamas iš pilies.

Sasekso hercogas buvo paskutinis karališkosios šeimos atstovas, ketvirtadienį atvykęs į pilį ir pirmasis išvykęs penktadienio rytą.

Per tą laiką jis turėjo pabučiuoti tėvui ranką, nusilenkti savo pamotei ir laužyti duoną su tais, kuriuos taip įskaudino. Be to, dabar broliams teks daug matytis, nes jie ruošiasi karalienės laidotuvėms.

Harry į Vindzorą grįžo atskirai, nebuvo pranešta ir ar pora planuoja susitikti, nors atrodo, kad Haris liks Frogmoro kotedže iki laidotuvių rugsėjo 19 d.

Neaišku, ar Meghan vis dar yra šalyje, tačiau ji turi du mažamečius vaikus JAV, todėl gali būti, kad išskris pas juos ir grįš tik į laidotuves. Ji jau yra praleidusi Philipo laidotuves 2021 m., būdama nėščia su dukra Lilibet.

Naujasis karalius – pabaiga šeimos nesutarimams?

Dažnai sakoma, kad sielvartas suartina šeimą – ar taip bus, kai kalbama apie Harį ir kitus Vindzorų dinastijos narius, dar neaišku.

Charlesas III (Karolis III) vakar savo pirmajame kreipimesi į Didžiąją Britaniją ir pasaulį kaip monarchas, ištiesė alyvmedžio šakelę princui Harry ir Meghan Markle.

Naujasis valdovas, tapęs karaliumi tą pačią akimirką, kai ketvirtadienio popietę Balmoralio pilyje, sulaukusi 96 metų, mirė jo motina karalienė Elžbieta II, pareiškė norįs “išreikšti savo meilę Harry ir Meghan, jiems toliau kuriant savo gyvenimus užsienyje“. Šį žingsnį karališkieji komentatoriai tikriausiai laikys siekiu pagaliau nubrėžti ribą pastarųjų metų neramumams.

Po pietų karalius Charlesas III (Karolis III) nuvyko į Bakingemo rūmus susitikti su kitais gedinčiaisiais, kur paspaudė ranką ir priėmė jų užuojautą, skambant šūksniams „Dieve, saugok karalių“ ir improvizuotai atliekamam nacionaliniam himnui. Viena moteris pabučiavo jį į skruostą. Prieš įeidamas į rūmus jis taip pat apžiūrėjo prie vartų paliktas gėles ir pagarbos žodžius savo mirusiai motinai.

Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė karalienės valdymo saulėlydžio metais įstūmė monarchiją į krizę. Prieš dvejus metus jie sensacingai atsisakė pagrindinių karališkųjų pareigų ir persikėlė gyventi į Kaliforniją.

Pora interviu su JAV pokalbių laidų vedėja Oprah Winfrey Harry psichikos sveikatos podkaste užsiminė, kad Harry tėvas, karalienė ir Edinburgo kunigaikštis žlugo kaip tėvai, nors šeima vis dar gedėjo prieš metus mirusio princo Philipo.

Naujieji titulai

Harry ir Meghan titulai po karalienės mirties nepasikeitė, ir nors hercogas pakilo iš šešto į penktą eilėje į sostą, jis vis dar yra per toli įpėdinių linijoje, kad kada nors galėtų tapti karaliumi.

Sasekso vaikai Archie ir Lili, kaip monarcho anūkai, dabar yra princas ir princesė. Tačiau nežinoma, ar jie naudosis titulais, kurių gimdami neturėjo teisės gauti.

Mirus karalienei, Charlesas III (Karolis III) iškart tapo karaliumi, o Viljamas buvo iškeltas į pagrindinį įpėdinio vaidmenį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer