Jungtinėje Karalystėje – karščiausias birželis istorijoje: deja, tai dar ne pabaiga

Jungtinėje Karalystėje šis birželis buvo pats karščiausias istorijoje. Vidutinė mėnesio temperatūra pakilo maždaug laipsniu. Meteorologai prognozuoja, kad dėl klimato kaitos vasaros tik karštės, o tai kelia didelę grėsmę įvairioms šalies ekosistemoms.

Londono gyventojai, stebėję karališkosios sargybos pasiruošimą Karaliaus Čarlzo III gimtadienio šventei, užfiksavo nesmagų vaizdą – vienas karys dėl karščio nualpo ir nukrito.

Šis vaizdas užfiksuotas birželio pradžioje, kai Jungtinė Karalystė skelbė, kad šalį užplūdo itin ankstyva ir netikėta karščių banga. O dabar jau aišku, kad dėl jos šis birželis Jungtinėje Karalystėje buvo pats karščiausias per visą istoriją.

Vidutinė šalies mėnesio temperatūra šoktelėjo maždaug laipsniu, o tai yra toks pats pokytis, koks bene kasmet fiksuojamas ir Lietuvoje. Vis tik tai yra pirmas kartas per daugiau nei 80 metų, kai vidutinė temperatūra yra aukštesnė nei 15 laipsnių ir siekia bene 16 laipsnių.

„Visi skaičiai rodo, kad mes einame klaidinga kryptimi. Tai įrodo šie karščiai ir tai, kaip ilgai jie tęsiasi. Mėnesis baigėsi gana smarkiomis perkūnijomis. O klimato kaitos tendencijos rodo, kad mūsų vasaros taps karštesnės ir sausesnės“, – kalbėjo meteorologė Clare Nasir.

Be to, praėjusių metų birželį Jungtinė Karalystė pirmąkart savo istorijoje užfiksavo 40 laipsnių siekiančią temperatūrą. Tad metereologai nerimauja, kad dėl klimato kaitos kiekvienais metais Jungtinėje Karalystėje vis karštėjančios vasaros prisidės prie įvairių šalies ekosistemų nykimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer