Rusijoje užsidaro „H&M“ parduotuvės – rusai stovi eilėse: „Pirksiu viską, ką rasiu“

Dėl rusiškų dujų krizėje atsidūrusios Vokietijos kancleris nuvyko apžiūrėti turbinos, kurią Vokietija turi perduoti Maskvai ir sako, kad kliūčių tam nėra. Tačiau Rusija neskuba ir toliau vykdo energetinį terorą. Tuo metu rusai Maskvoje prie H&M parduotuvės stovi ilgiausiose eilėse kaip tarybiniais laikais stovėdavo prie dešros.

Maskvoje prie H&M parduotuvės rikiuojasi ilgiausios eilės. Mat tai – paskutinė diena, kai dar gali nusipirkti pigių vakarietiškų rūbų. Rusai čia pasiryžę gerokai patuštinti pinigines:

„Užsidaro. Dėl to ir stovime čia. Ką daryti? Pirksiu viską, ką rasiu ir kas man tiks.“

„Deja, priežastis dėl kurios tai vyksta, yra siaubinga.“

„H&M“, kaip ir daugelis garsių prekių vardų traukiasi iš Rusijos dėl šios Ukrainoje vykdomo karo. Tiesa, kad tai padarytų, „H&M“ prireikė pusmečio.

Rusija yra šešta pagal dydį šio prekės ženklo rinka. Ir pasitraukimas iš Rusijos jai kainuos maždaug 200 milijonų eurų. 6000-iai rusų lieka be darbo.

Kremlius bando paveikti Vakarus

Beje, Kremlius skambiai pareiškė, kad Vašingtonas jau tiesiogiai įsitraukęs į karą Ukrainoje. O amerikiečių žiniasklaida skelbia, kad per vieną vakarą, numušusi net septynias Rusijos raketas, Ukraina Maskvai pridarė daugiau nei 90 milijonų eurų nuostolių.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas apžiūrinėja turbiną, kuri turi būti pristatyta į Rusiją. Ji reikalinga padidinti dujų tiekimo Europai vamzdynu „Nord Stream 1“ apimtis. Jas, kerštaudama už Vakarų įvestas sankcijas, Rusija sumažino iki maždaug 20-ies procentų. Vokietija, kuri yra bene labiausiai priklausoma nuo rusiškų dujų, dabar kaltina Rusiją, kad ši blokuoja turbinos pristatymą, nors, anot O. Scholzo, visi leidimai, reikalingi turbinai išvežti iš Vokietijos į Rusiją, yra suteikti.

„Aišku ir paprasta. Turbina yra čia ir galime ją bet kada pristatyti. Kažkas tiesiog turi pasakyti, kad to nori, ir tai bus padaryta labai greitai. Tada nebekils trukdžių tolesniam dujų transportavimui dujotiekiu“, – kalba O. Scholzas.

O. Scholzas dėl rusiškų dujų iš kailio neriasi dėl gresiančios šalies energetikos krizės. Jau dabar prognozuojama, kad šiemet milijonai vokiečių sulauks dvigubai didesnių sąskaitų už dujas, o kai kuriems verslams jų tiesiog pritrūks. Tad kancleris problemą bando sumažinti, tačiau tai reiškia viena – Vokietija ir toliau pasiryžusi milijonais finansuoti Rusijos karo mašiną.

„Mielai prisidėsime prie to, kad dujų tiekimas Europai būtų netrikdomas. Tam nėra jokių techninių priežasčių. Tai galite labai aiškiai pamatyti čia. Ši turbina veikia“, – sako O. Scholzas.

Grūdai keliauja toliau

Savo ruožtu Turkijos inspektoriai uždegė žalią šviesą grūdus iš Ukrainos gabenančiam laivui plaukti į galutinį tašką – Libaną. Vėlai vakare iš Odesos į Stambulą atplaukusį laivą šįryt patikrino turkų pareigūnai ir nerado jokių pažeidimų. Tai reiškia, kad ukrainietiškų žemės ūkio produktų gabenimas laivais per Juodąją jūrą atnaujinamas, o tai neabejotinai sušvelnins pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę.

„Rusija išprovokavo maisto krizę, kad kviečių, kukurūzų, aliejaus tiekimą panaudotų kaip ginklą. Kaip jau tai daro su dujomis ir nafta. Žinoma, mes suprantame, su kuo turime reikalų. Bet ir Rusijoje jie supranta, kad praranda vieną iš galimybių terorizuoti pasaulį“, – kalbaUkrainos prezidentas Volodymyras Zelensky.

Tačiau Ukrainą Rusija ir toliau terorizuoja. Mykolajive atskriejusios okupantų raketos sugriovė prekybos centrą ir gyvenamuosius namus. Sužalotas mažiausiai vienas žmogus.

Sprogimai Ukrainoje tęsiasi

Galingi smūgiai paryčiais drebino ir Charkivą. Tačiau „Forbes“ skelbia, kad Ukraina, vakar numušė septynias iš aštuonių tokių okupantų sparnuotųjų raketų X-101, o jos Rusijai kainavo maždaug 90 milijonų eurų. Okupantų kariuomenę, anot amerikiečių Karo studijų instituto, demoralizuoja ir tikslūs HIMARS smūgiai.

„Žodis „HIMARS“ mūsų šaliai tapo kone žodžio „teisingumas“ sinonimu. Ukrainos gynybos pajėgos padarys viską, kad dėl šių itin efektyvių sistemų okupantai kas savaitę patirtų vis skaudesnių netekčių“, – sako V. Zelensky.

Tačiau padėtį Donbase V. Zelenskis ir toliau vadina pragaru ir sako: tam, kad palaužtų rusų pranašumą Ukrainos kariams vis dar trūksta modernių ginklų. Savo ruožtu Rusija jau kaltina Vašingtoną tiesiogiai įsitraukus į karą Ukrainoje. Rusija aiškina, kad tai neva Vašingtonas patvirtina taikinius, kuriems ukrainiečiai smogia HIMARS raketomis.

Grasinimais Rusija svaidosi ir Jungtinėse Tautose.

„Jei Vakarų šalys sieks išbandyti mūsų ryžtingumą, Rusija neatsitrauks. Ir tai nėra grasinimas, tai tiesiog pareiškimas to, kas gali nutikti. Tokia yra atgrasymo logika“, – teigia Rusijos atstovas JT Aleksandr Trofimov.

O ir pačioje Rusijoje kas nors vis ne vietoje užsirūko. Štai kaip šiandien prie Maskvos liepsnoja didžiausios internetinės parduotuvės sandėlis. Gaisras išplito net 25-ių tūkstančių kvadratinių metrų plote.

O V. Putino sveikata ir vėl dėmesio centre. Prieš keletą dienų jis viešumoje pasirodė šlubčiodamas ir, regis, sunkokai valdantis dešinę ranką. Kalbantis su S. Šoigu dukra, V. Putiną ėmė pulti uodai, kuriuos jis ėmė vaikyti kaire ranka. Internautams tai sukėlė įtarimų, mat V. Putinas, būdamas dešiniarankis, jos nė nepajudino.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer