Du Rusijos kariai prisipažino dėl karo nusikaltimų Ukrainoje – meldžia sušvelninti bausmę

Ketvirtadienį Ukrainoje vykusiame teisme du Rusijos kariai prisipažino esantys kalti dėl karo nusikaltimų Rytų Ukrainoje. Jiems siūloma skirti po 12 metų nelaisvės už miesto apšaudymą, tačiau jie meldžia sušvelninti bausmę.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

13:38 | Rusų kariai pripažino savo kaltę

Du į nelaisvę paimti Rusijos kariai pripažino kalti apšaudę miestą Rytų Ukrainoje per antrąjį karo nusikaltimų teismą nuo Rusijos kariuomenės įsiveržimo į šalį. Aleksandras Bobikinas ir Aleksandras Ivanovas pripažino priklausę artilerijos daliniui, kuris šaudė į taikinius Charkivo srityje iš Belgorodo srities Rusijoje, skelbia „The Guardian“.

Šis apšaudymas sunaikino švietimo įstaigą Derhačio mieste, pranešė prokurorai. A. Bobikinas ir A. Ivanovas buvo sučiupti kirtę sieną ir tęsę apšaudymą, pranešė Generalinė prokuratūra.

Centrinės Ukrainos Kotelevskos apygardos teisme vykusiame teismo posėdyje A. Bobikinas teismui pasakė: „Esu visiškai kaltas dėl nusikaltimų, kuriais esu kaltinamas. Mes apšaudėme Ukrainą iš Rusijos“.

A. Ivanovas prašė neskirti jam maksimalios laisvės atėmimo bausmės, sakydamas teismui: „Atgailauju ir prašau sušvelninti bausmę“.

Valstybiniai kaltintojai už karo įstatymų pažeidimus paprašė porai skirti po 12 metų kalėjimo. Tikimasi, kad nuosprendis bus paskelbtas gegužės 31 d.

13:18 | Ukrainos žvalgyba atskleidė Rusijos planą okupuotose teritorijose: „Ketina likti ilgam“

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiojo žvalgybos direktorato atstovas Vadymas Skybyckis pranešė, kad Rusijos karinės pajėgos kuria trečią gynybos liniją okupuotose pietų Ukrainos teritorijose. Tai, jo teigimu, reiškia, kad jie ten ruošiasi likti ilgam.

Pasak V. Skybyckio, pirmuoju etapu Rusijos pajėgos buvo įsitvirtinusios strateginiuose objektuose – užtvankoje, hidroelektrinėje, o nuo gegužės pradžios pradėjo stiprinti gynybą, skelbia UNIAN.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer