Zelenskis pasiūlė planą, kaip priversti Rusiją susivokti

Ukrainos prezidentas pasiūlė sukurti mechanizmą, kaip konfiskuoti Rusijos turtus ir perduoti juos šalies gyventojų reikmėms. Jis teigia, kad galėtų būti įkurtas specialus išmokų visiems ukrainiečiams, nukentėjusiems nuo Rusijos karo agresijos.

„Mes siūlome partneriams pasirašyti daugiašalę sutartį ir sukurti mechanizmą, kuris leistų kiekvienai ir kiekvienam, kurie nukentėjo nuo Rusijos veiksmų, gauti visų nuostolių kompensaciją“, – pažymėjo V. Zelenskis.

Jo teigimu, tokioje sutartyje būtų numatyta, kad Vakarų šalių jurisdikcijoje esantis įšaldytas Rusijos turtas būtų konfiskuotas ir pervestas į specialų fondą, iš kurio visi savo namų ar turto netekę ukrainiečiai gautų atitinkamą kompensaciją.

„Tai būtų tikrai teisinga. Ir Rusija pajustų tikrą kiekvienos raketos, kiekvienos bombos ir kiekvieno sviedinio, kuriuos ji leidžia į mus, svorį“, – pažymėjo Ukrainos prezidentas.

Siūloma leisti kreiptis į tokio finansinio fondo įkūrėjus tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims.

„Reikia, kad agresorius jaustų, kad karas gali suduoti maksimalią žalą ne kam nors kitam, o būtent tam, kas su juo atėjo pas kaimyną. Pasaulis pamatė, kad turimos tarptautinės organizacijos ir instrumentai nepajėgūs susitvarkyti su visais iššūkiais. Todėl reikia ne tik naudotis tomis galimybėmis, kurios jau egzistuoja, tačiau ir pasiūlyti naujas. Tai būtų veiksminga“, – įsitikinęs V. Zelenskis.

Anot Ukrainos prezidento, Rusija nepripažįsta net to, kad yra agresorė, o tokio fondo įkūrimas būtų naudingas ir galimų ateities konfliktų atvejų – perspėjimas, kad bet kokie agresyvūs veiksmais turės pasekmes.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer