Džiaugsmo neslepiantis Ramūnas Karbauskis ruošia staigmeną: įkvėpė „Naisių vasaros“ sėkmė

Plačiai nuskambėjęs „Naisių vasaros“ festivalis šią vasarą švenčiamas du kartus. Antrą kartą į festivalį sukvietė Ramūnas Karbauskis per Žolinę.

Ant „Naisių vasaros“ festivalio scenos žengs Violeta ir Vilius Tarasovai, Edgaras Lubys, Rasa Serna, Aistė Pilvelytė, Liudas Mikalauskas ir kiti.

Po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio pasisakymų apie Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui suteiktą valstybės vadovo statusą ir kitų jo pasisakymų, festivalyje atsisakė dalyvauti daugelis atlikėjų. Antrasis festivalis tikrai pasisekė – į jį gausiai susirinko žmonių.

Panašu, kad renginio organizatorius nusprendė du festivalius rengti ir kitąmet – apie tai jis paskelbė socialiniuose tinkluose.

„Noriu padėkoti visiems antrojo šių metų festivalio visai šeimai „Naisių vasara 2022- Žolinė“ organizatoriams, savanoriams, atlikėjams, dalyviams ir svečiams. Šventė pavyko ir mes pradedame ruoštis dviems Naisių vasaros festivaliams sekančią vasarą. Kaip sakoma lietuvių liaudies patarlėje- nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Grinčas su kompanija pabandė sužlugdyti vieną festivalį, dabar bus po du Naisių vasaros festivalius. Taigi, kitais metais susitiksime antrą liepos šeštadienį ir per Žolinę“, – rašė jis.

Sulaukęs kritikos apie dalyvavimą šiame festivalyje viešai prabilo ir Liudas Mikalauskas, kuris feisbuke išdėstė savo poziciją.

„Dalyvausiu Naisių Žolinėse

O kodėl turėčiau nedalyvauti? Juolab, jog esu tikriausiai vienintelis dainininkas, sutikęs dalyvauti Naisių bendruomenės organizuojamose Žolinėse dar likus pusei metų iki „didžiojo skandalo”. Per mėnesį tenka dainuoti keliose dešimtyse renginių. Vienus jų finansuoja katalikų parapijos, kitus – protestantų, vienus – vietos ūkininkai, kitus – verslo magnatai, vienus – LSDP valdomos savivaldybės, kitus – TS-LKD, vienus – privatūs žmonės, kitus – verslo įmonės ir t.t..

Ar tai reiškia, jog aš dalyvaudamas pritariu visų jų politinėms pažiūroms, religiniams įsitikinimams ir moralinėms vertybėms? Žinoma, kad ne! Net ir norėdamas nespėčiau įsigilinti į kiekvieno renginių rėmėjo reiškiamas nuomones. Aš kuriu meną! Mane kviečia tam, kad atlikčiau meninę programą tiems klausytojams, kurie nori jos klausyti. Mano dalyvavimas visiškai nereiškia, kad pritariu vienai ar kitai nuomonei, aš dirbu savo mylimą darbą dėl kurio, žinau, esu mylimas. Ramūnas Karbauskis gali turėti savo nuomonę įvairiausiais klausimais, tai yra jo teisė. Pavyzdžiui, aš manau, kad Vytautas Landsbergis yra pirmasis nepriklausomos Lietuvos vadovas. Ir ką? Gal mes susitikę ir apsikeisim savo priešingom nuomonėm – tai yra taip pat mūsų teisė. Tačiau dėl to aš neturiu smerkti žmogaus ir trukdyti jam mecenuoti ar organizuoti Naisių festivalį, kuriame, be kita ko, su dauguma neseniai atsisakiusių atlikėjų esu dalyvavęs bent 5 kartus. Festivalyje taip pat susirinks publika turinti įvairiausias nuomones ir jie linksminsis kartu, dainuos, dalyvaus edukacijose, tikrai gražiose festivalio veiklose ir švęs gyvenimą.

O aš, kaip ir bet kurį kitą kartą, būsiu laimingas būdamas su jais. Neleisiu kurti politikavimo menu, jis turi likti nešališkas, kol tai, žinoma, netampa karo palaikymu. Tačiau, šiuo metu aptariamoje situacijoje nieko panašaus nematau.

Neabejoju, kad Ramūnas Karbauskis užlips į sceną pasakyti sveikinimo kalbą ir tai, žinoma, bus vienoks ar kitos politikavimas, tačiau pasakykit, kur jo nėra? Kuris renginys apsieina be kalbančio seimo nario, be besigiriančio tarybos darbais mero. Didžioji dalis renginių turi šį prieskonį. Be politikų kalbų neapsieina net bažnyčių atlaidai ir tai yra normalu, nes jų pagalba dažnai yra daromi dideli infrastruktūriniai darbai. Atsisakau skaldyti visuomenę, nepradėsiu skirstyti žmonių, nei klausytojų, nei rėmėjų. Gerbsiu visų jų nuomones taip, kaip kartą yra pasakęs Volteras: „niekada nesutiksiu su jūsų nuomone, bet padarysiu viską, kad galėtumėte ją reikšti“, – rašė Liudas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer