Estija išvarė iš šalies ilgametį Kremliaus politikos šalininką

Estijoje turėjęs ilgalaikį leidimą gyventi Sergejus Čaulinas buvo deportuotas iš šalies pateikus kaltinimus dėl grėsmės valstybės saugumui. Nuolat saugumo kasmetinėse ataskaitose minėtas vyras skundėsi, kad norėtų sugrįžti atgal, nes „Rusijoje jis niekam nereikalingas“.

„Mane deportavo. Iškvietė į policiją sakydami, kad nori grąžinti man „Nemirtigųjų pulko“ portretus. Ten buvo KaPo (Estijos saugumas, – red. past.) pareigūnai. Man pateikė 30 puslapių kaltinimus, atėmė telefoną, dokumentus ir išsiuntė. Neleido net advokatui paskambinti“, – pareiškė S. Čaulinas savo komentare Estijos nacionaliniam transliuotojui ERR.

Prokremliškas aktyvistas buvo priverstas palikti Estijos teritoriją, nes teismai anuliavo jo ilgalaikį leidimą gyventi šioje šalyje. S. Čaulinas turėjo taip vadinamą „pilkąjį pasą“ – tai yra buvo asmuo be pilietybės, gyvenantis Estijos teritorijoje. 2021-ųjų duomenimis, tokių asmenų buvo apie 67 tūkst., tai yra 5 proc. Estijos gyventojų. Dar 2000-aisiais „žmonių be pilietybės“ Estijoje buvo apie 12 proc. (daugiau nei 130 tūkst.). „Nepiliečiai“ Estijoje negali tarnauti valstybės institucijose, dirbti notarais ar advokatais, teismų institucijose ir t.t.

Estijos saugumas paskelbė, kad S. Čaulinas daug metų aktyviai platino priešišką Rusijos Federacijos propagandą. Daugelį metų jis kurstė nacionalinę politinę neapykantą prisidengęs antifašistiniu judėjimu. S. Čaulinas organizavo „Nemirtingųjų pulko“ akcijas ir vadovavo nekomercinei organizacijai „Rusų tautiečiai Europoje“, vykdžiusiai Kremliaus skaldymo politiką. Neišprovokuota ir nepagrįsta Rusijos agresija Ukrainoje, atsinaujinusi praėjusių metų vasario 24-ąją, paaiškina tokios veiklos pavojus.KaPo tvirtinama, kad S. Čaulinas savo noru paliko Estijos Respubliką ir išvyko į Rusiją.

Savo komentare „Postimees“ S. Čaulinas tvirtino norintis grįžti į tėvynę, aiškino nekeliantis grėsmės Estijai ir skundėsi, kad Rusijoje jis yra niekam nereikalingas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer