Išvarykite skruzdėles visam laikui: štai, kas padės

Turinio apie sodininkystę kūrėjas savo „TikTok” platformos paskyroje pavadinimu @permacultureplants dalinasi protingais patarimais ir gudrybėmis. Viename iš savo naujausių pasidalijimų jis patarė sodininkams, kaip kovoti su nerimą keliančia problema – skruzdėlėmis.

„Kaip atsikratyti skruzdėlių per 24 valandas be chemikalų”, – paskelbė jis savo vaizdo įraše.

Taigi, kaip tai veikia? Sodininkystės ekspertas paaiškino, kad tam gali padėti kaimyninių skruzdėlių kolonijų supažindinimas.

@permacultureplants How to get rid of ants the easy way. #ants #garden #gardenhack #gardening #gardentok #homestead #nature #gardening101 #gardenproject ♬ original sound – permacultureplants

„Ranka pagriebkite skruzdėles nuo vieno kauburio ir padėkite ant kito. Kitą dieną skruzdėlių nebeliks,” – sakė jis.

Sodininkystės žinovas paaiškino: „Skruzdėlės labai saugo savo teritoriją, tad tereikia pasikliauti gamtos dėsniais. Nešvaistykite pinigų visiems įmantriems triukams – tiesiog paimkite saują skruzdžių nuo vieno kauburio ir uždėkite ant kito. Palaukite vieną dieną ir viskas.”

Mokslas, regis, sako, kad šis triukas paskatintų atskiras skruzdėlių kolonijas kariauti. Skruzdėlės agresyviai reaguoja į kitas skruzdėlių grupes.

Dėl mūšių sumažės skruzdėlių populiacijos, todėl gali sumažėti ir skruzdėlių kiekis. Biologai jau daugelį metų pastebi agresyvią skruzdėlių prigimtį – tai pastebėjo net Charlesas Darwinas.

Skruzdėlių kolonijos tiesiogiai konkuruoja viena su kita dėl maisto, o dėl to prasideda karas. Skruzdėlės sudraskys viena kitą į gabalus. Kai kurios skruzdėlių rūšys išskiria toksiškas chemines medžiagas kaip ginklą.

Vienas komentatorius rašė: „Tai neveikia, nes visos skruzdės mano nuosavybėje yra viena milžiniška superkolonija.”

Kitas pasakė: „Aš labai bijočiau, kad viena kolonija laimės, o tada man teks kovoti su stipresne skruzdėlių kolonija.”

Nors šie komentatoriai juokiasi, yra įrodymų, kad bendradarbiaujančios skruzdėlių kolonijos perima valdžią vabzdžių karalystėje. Nustatyta, kad viena milžiniška skruzdėlių kolonija kolonizavo didžiules JAV, Europos ir Japonijos sritis.

Ši milžiniška kolonija toleruoja kitus narius, net jei jie gyvena už daugelio kilometrų. Toks bendradarbiavimas leidžia šioms Argentinos skruzdėlėms sukurti pasaulinę bendruomenę, rašo express.co.uk.

Skruzdėlės iš Europos ir Kalifornijos kolonijų, kurios pirmą kartą susipažino su šia kolonija susibičiuliavo, nekovojo ir net trynė savo antenas viena į kitą – tai yra draugiškas skruzdėlių pasisveikinimas.

Kaip atsikratyti skruzdėlių sode

Baltasis actas

Jei norite kovoti su skruzdėmis, pamėginkite į skruzdžių lizdą įpilti litrą acto. Sąlyčio metu skruzdėlės bus sunaikintos ir dirvožemis nebus smarkiai pažeistas.

Boro rūgštis ir cukrus

Sumaišykite boro rūgštį ir cukrų ir mišinį paberkite šalia skruzdžių lizdo. Skruzdėlės parsineš mišinį atgal į lizdą, kad galėtų jį suvalgyti. Pradėjus valgyti, jos apsinuodys ir numirs.

Skruzdėles atbaidantys augalai

Kad nereikėtų elgtis taip žiauriai, galite pabandyti auginti augalus, kurių skruzdėlės nemėgsta. Tai bazilikas, levandos, rozmarinas, eukaliptas ir t.t.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer