FIBA smūgis Rusijai ir Baltarusijai – negalės dalyvauti Europos čempionatuose

Vilniuje šį savaitgalį posėdžiaujanti „FIBA Europe“ generalinė asamblėja priėmė griežtą sprendimą – nušalino Rusijos ir Baltarusijos krepšinio rinktines ir klubus iš jos rengiamų varžybų.

Abiejų šalių rinktinės negalės varžytis svarbiausiuose turnyruose, įskaitant ir šių metų Europos čempionatą, kuriame turėjo dalyvauti Rusija.

Rusai kovas turėjo pradėti A grupėje, dabar ją pakeis Juodkalnija.

Šioms taip pat užvertas kelias į moterų, jaunimo varžybas ir net atrankos varžybas į 2025 m. vyrų čempionatą.

Kiek anksčiau FIBA šių šalių atstovams uždraudė varžytis ir kituose tarptautiniuose turnyruose – pasaulio čempionatuose.

Patys rusai į tokias naujienas reaguoja savotiškai – teigdami, kad patys save suspendavo.

Tokius Rusijos krepšinio federacijos prezidento, buvusio legendinio žaidėjo Andrejaus Kirilenkos žodžius cituoja šalies naujienų agentūra TASS.

FIBA rusus išmetė, nes šie sukėlė kruviną karą Ukrainoje, tačiau A. Kirilenka kalba priešingai – lyg ne karas būtų pagrindinė tokio sprendimo priežastis, o ir patys rusai savarankiškai nusprendė nežaisti.

„Visą laiką palaikau ryšį su FIBA. Su šiandien tvyrančia politine įtampa FIBA daro viską, kas įmanoma, kad išliktų neutrali ir atskirtų sportą nuo politikos. Dabar svarbiausias dalykas yra saugios kelionės ir logistiniai iššūkiai. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl suspenduojame savo dalyvavimą turnyruose“, – teigė A. Kirilenka.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer