Gabrielius Landsbergis apie Bartoševičiui nutekintą informaciją: „Man yra visiškai viskas aišku“

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengtas neeilinis Seimo posėdis dėl pedofilijos skandalo. Seimo pirmininkė ir Generalinė prokurorė aiškinosi dėl galimo informacijos nutekinimo apie vykdomą tyrimą dėl Bartoševičiaus. Čmilytė-Nielsen ir vėl klupo detalėse, kai kurie jos teiginiai nesutapo su anksčiau išsakytais. Maža to, pareiškė, kad prokurorė ją informavo, kad pedofilija įtariamas ne jos frakcijos narys, bet prokurorė iš karto tą paneigė.

O tikrą įsiūtį pademonstravo konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis – jis pareiškė, kad visas šis skandalas yra muilo burbulas, surežisuotas Skvernelio, ir apkaltino visus jame dalyvaujant. Žurnalistų klausimus jis išvadino tardymu. Galiausiai viską vainikavo valdančiųjų užblokuotas komisijos sudarymas, kad ši galėtų aiškintis, ar kažkas perspėjo iš anksto Bartoševičių.

To Lietuvos istorijoje dar nebuvo – dėl galimos pedofilijos skandalo pirmą kartą surengtas neeilinis Seimo posėdis. Pasiaiškinti, ar nenutekino ikiteisminio tyrimo informacijos, į tribūną pirmoji stojo Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė prisipažino, kad penktadienį, sausio 20-ąją, kai Bartoševičius nusprendė trauktis iš Seimo, pas ją atvykusi ir apie tyrimą pranešusi prokurorė, nors ir neįvardijo, kuris seimūnas taikiklyje, bet esą pasakė, kad tai ne Liberalų sąjūdžio frakcijos žmogus.

„Tik pasakė, kad tai ne jūsų frakcijos narys. — Pati tiesiog iš kalbos pasakė? — Pasakė „ne jūsų frakcijos narys“, taip“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Bet generalinė prokurorė tą paneigė.

„Nebuvo kalba nei apie frakcijas, nei apie partijas, ir nebuvo jokios kalbos apie asmenį. — Bet pirmininkė sako, kad jūs sakėte, kad tai yra ne jos frakcijos narys. — Pirmininkė taip sako, aš sakau taip“, – kalba Generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

Melo, ar susipainiojimo, Čmilytės-Nielsen žodžiuose buvo ir daugiau. Prieš dvi dienas ji sakė, kad prokurorė neatskleidė net kuo įtariamas neva neįvardijamas parlamentaras.

„Tai kas jums buvo pateikta? — Man buvo pateikta informacija, jog vienas Seimo narys, neįvardintas, įtariamas sunkiais nusikaltimais. — Kokiais nusikaltimais neįvardijo? — Sunkiais nusikaltimais“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Bet šiandien prisipažino, kad informuota buvo.

„Ji informavo mane, kad vienas iš Seimo narių įtariamas sunkiais nusikaltimais, taip pat nurodė, kad tai susiję su nepilnamečio asmens, asmenų tvirkinimu ir pasakė, kokia laisvės atėmimo bausmė gresia už šias veikas“, – kalba V. Čmilytė-Nielsen.

Skiriasi versijos ir dėl to, kada ji turėjo gauti oficialų prokuratūros raštą dėl neeilinės sesijos sušaukimo.

„Generalinė prokurorė susitikimo metu sakė, kad klausimas yra labai skubus, todėl oficialaus rašto tikėjausi sulaukti tą pačią dieną, penktadienį, sausio 20 dieną“, – aiškina V. Čmilytė-Nielsen.

„Susitarėme, kad, susiklosčius tokiai situacijai, prokuratūra pirmadienį pateiks oficialų raštą dėl neeilinės sesijos poreikio“, – kalba N. Grunskienė.

Nors prokurorė nevertino, ar jos manymu informacija galėjo nutekėti, bet pripažino, kad dar net neišsiuntus oficialaus rašto Seimo pirmininkei su Bartoševičiaus pavarde, informacija apie tyrimą jo atžvilgiu turėjo ir žiniasklaida.

„Mane informavo, kad domisi žurnalistas, kuris informavo, kad gavo informaciją iš Seimo kanceliarijos“, – aiškina N. Grunskienė.

Čmilytė-Nielsen pateikusi savo atsakymus Seimo salėje, atsisakė atsakyti į papildomus, patikslinančius parlamentarų klausimus.

„Ko jūs bijote, ką jūs slepiate ir kodėl jūs sakėte, melavote, kad jūs atsakysite, o dabar, kai turite tokią galimybę, jūs neatsakote“, – piktinasi Seimo narys Petras Gražulis.

„Gerbiamas Petrai, Seimo koridoriuose jūs šiandieną mane pasitikote šūksniai, kad Dievas yra, kad aš esu pedofilė, kad aš esu melagė, jūsų retorika yra tokia, kuri nuolatos pasiekia dugną“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Kol prokuratūra tyli, pradės tyrimą dėl informacijos nutekinimo, ar ne, opozicija pasiūlė suburti parlamentinio tyrimo komisija, kuri galėtų tą išsiaiškinti. Bet jį užblokavo valdantieji – jie salėje turėjo daugiau balsų nei opozicija, todėl nusprendė, kad komisijos nebus.

„Seime visada yra ką aiškintis, čia yra žmonių, kurių viso gyvenimo prasmė yra ką nors visą laiką aiškintis, net ir tada, kai viskas yra aišku, arba aiškintis turi ne jie“, – kalba Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Į parlamentą atvyko ir nuo vakar atostogaujantis konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Tačiau stojęs prieš kameras iš karto pradėjo nuo skambių pareiškimų.

„Čia yra muilo burbulas, visi atsakymai yra pateikti, daugiau papildomai pasakyti, tiesą pasakius, net nelabai yra ką“, – tvirtina G. Landsbergis.

Landsbergis sako turintis savo hipotezę kas ir kaip įvyko, dėl ko Bartoševičiaus staigus atsistatydinimas sutapo su prokurorės vizitu Seime, tačiau jos paviešinti nesutiko:

„Man yra visiškai viskas aišku.“

Bet mielai pasidalino hipoteze, kad viskas yra surežisuota.

„Mano įtarimas iš tikrųjų yra, kad visos šitos operacijos organizatorius ponas Saulius Skvernelis, kuris ne kartą didžiavęsis ypatingais ryšiais su teisėsaugos institucijomis, manau, kad nėra paslaptis, kad jį supa buvę policijos pareigūnai, man yra klausimas, ar jis pats nėra vienas iš šios visos situacijos režisierių“, – kalba G. Landsbergis.

Ir įsiaudrinęs apkaltino visus, kurie aklai netiki konservatorių žodžiais, dalyvaujant Skvernelio spektaklyje: „Bet vis dėlto, tai ką jūs darote, iš esmės, yra tam tikro, priešrinkiminio šou, užkurto vieno režisieriaus.“

O žurnalistų klausimus, kaip ir jo frakcijos seniūnė vakar, pavadino tardymu: „Aš galiu atsakyti į visus klausimus, mes galime turėti dar vieną tardymo sesiją, jeigu jums tai patinka.“

Galiausiai užsivedęs Landsbergis pareiškė, kad apskritai partija šiame pedofilijos skandale prisiėmė per daug kaltės.

„Man atrodo, kad buvo įsitraukta į tokį savikaltės, kažkokios visuotinės kaltės barstymąsi. Taip, atsiprašėme dėl situacijos. Bet toliau, toliau turi būti braukiamas brūkšnys ir pasakoma viskas: gana, atsakymai pasakyti“, – sako G. Landsbergis.

Galiausiai pareiškė, kad šiuo metu atsistatydinti neketina.

„Šiandien galimos seksualinės prievartos aukos išgirdo žinią, kad šita politinė dauguma, su konservatorių partijos pirmininku priešakyje, dangsto tokias istorijas“, – kalba S. Skvernelis.

„Šiandien pasirinko toliau žygiuoti melo, manipuliavimo ir ciniško požiūrio į visą šitą situaciją keliu. Tai kas toliau, nežinau, opozicija susirinks, tarsis“, – teigia Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Tad dabar viskas priklauso nuo prokurorų – jie yra gavę socdemų prašymą pradėti tyrimą dėl galimo ikiteisminio tyrimo informacijos nutekinimo Bartoševičiui. Bet teisėsauga kol kas nepraneša, ar ištirs ir pateiks visuomenei atsakymus, ar ne.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer