Gali nutikti ir taip: britai Ukrainos pabėgėlius galėtų išsiųsti ir į Ruandą

Aukštas Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos pareigūnas Danielis Hobbsas pasiūlė, kad Ukrainos karo pabėgėliai, į šalį atvykstantys be dokumentų, vėliau galėtų būti perkelti į Ruandą, skelbia „The Times“.

Kaip teigė Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos prieglobščio, apsaugos ir vykdymo užtikrinimo direktorius D. Hobbsas, neatmetama, kad bus svarstoma galimybė dalį Ukrainos karo pabėgėlių, į Jungtinę Karalystę atvykstančių nelegaliai, perkelti į vieną iš Afrikos žemyno valstybių – Ruandą.

Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų vidaus reikalų komiteto atstovai pridūrė, kad iš Afganistano kilę vertėjai, pasikeitus perkėlimo politikos nuostatoms, taip pat galėtų būti išsiunčiami į kitą užsienio valstybę.

D. Hobbsas parlamentarams pabrėžė, kad vieninteliai ruandiečiai negalėtų būti išsiųsti iš Jungtinės Karalystės.

Teisingumo ir kovos su nelegalia imigracija ministras Tomas Pursglove’as negalėjo parlamentarams patvirtinti, kad ruandiečiai bus atleisti nuo perkėlimo politikos reikalavimų.

Visgi pradėta baimintis, kad Šiaurės Airija, kuri užtikrina bevizį režimą Ukrainos karo pabėgėliams, gali tapti durimis, kurios atvertų galimybę atvykėliams, neturintiems dokumentų ar paso, galiausiai iškeliauti į Jungtinę Karalystę.

Galiojanti bendra kelionių zona šiuo metu leidžia žmonėms patekti į Šiaurės Airiją ir Didžiąją Britaniją be papildomų pareigūnų patikrų.

Visgi asmenys, kurie nėra Ukrainos karo pabėgėliai, negali naudotis dviem atskiromis Jungtinės Karalystės vizų sistemomis, kurios buvo sukurtos po to, kai vasario 24 d. Rusija pradėjo karinę invaziją į Ukrainą.

Tuo metu Škotijos nacionalinės partijos (SNP) atstovas spaudai Stuartas McDonaldas kreipėsi į D. Hobbsą ir jam uždavė klausimą, susijusį su ukrainiečiais, kurie iš Airijos persikelia į Šiaurės Airiją: „Ar jie patenka į šios grindžiamos politikos sritį, ar ne?“.

Savo ruožtu D. Hobbsas atsakė: „Viskas priklauso nuo individualių aplinkybių, jie gali ir neatitikti „nepriimtinumo“ kriterijų“.

S. McDonaldas neatlyžo ir į D. Hobbso repliką atrėžė: „Jūs paliekate atvirą galimybę asmenis persikelti iš Dublino į Belfastą, o galiausiai atsidurti Ruandoje“.

Kiek anksčiau Didžiosios Britanijos leiboristų partijos politikė Diana Johnson paklausė T. Pursglove’o, ar ukrainiečiai, kurie keliavo į Britaniją maža valtele, taip pat būtų išsiunčiami į Ruandą, o šis atsakė: „Nėra jokios priežasties, kad ukrainiečiai sumokėtų žmonių kontrabanda užsiimančiam asmeniui ir vėliau sėstų į mažą valtį tam, kad patektų į Jungtinę Karalystę“.

Valdžios atstovų įteisintos „Ukrainos šeimos“ ir „Namai Ukrainai“ schemos užtikrino galimybę karo pabėgėliams teisėtai ir saugiai patekti į Jungtinę Karalystę. Tačiau pabrėžiama, kad šios dvi priemonės, leidžiančios legaliai gauti vizas, buvo uždelstos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer